Please enable JS

NOVINKY

Závodníci Superior Teamu úspěšní na MTB Trilogy


11. červenec 2023 / Bike

Jediný a jedinečný český etapový závod MTB Trilogy byl pro letošní rok zařazen nejen do Českého poháru v maratonu, ale také do UCI kalendáře jako kategorie S2. Možnost vyjet si UCI body přilákala na start také elitní závodníky ze zahraničí. Vítězství si po třech náročných dnech v technických terénech okolí Teplic nad Metují odvezl rakouský závodník Michael Holland (Naturfreunde Wilhelmsburg). Výborně se předvedli i jezdci Superior Teamu, když si odvezli zásluhou Filipa Adela a Jana Jobánka třetí a čtvrté místo.

Na start se ve všech kategoriích postavilo více než 300 závodníků z deseti zemí. Pro Trilogy je typická velmi náročná trať z dílny Vény Hornycha a právě kvůli ní se na Trilogy sjíždí milovníci zážitků sahajících hluboko ke dnu fyzických, technických i psychických sil. S jedničkou do závodu nastupoval trojnásobný vítěz závodu let předchozích, Filip Adel, který byl po pádu z tréninku lehce indisponován.

„Tenhle etapák je pro mě každý rok výzva, trasy jsou obtížný jak převýšením, tak technickou náročností. Letos mi ale příprava před startem díky pádu v tréninku vůbec nevyšla a v sedle jsem toho moc neobjel. V etapách jsem bral třetí, pátý a druhý místo. Každý den jsem si prošel nějakou krizičkou, ale nakonec jsem rád, že jsem se do toho pustil. Silniční lišeje z minulého týdne ještě zahojený úplně nejsou, takže víc než kdy jindy bylo důležitý nespadnout. To se naštěstí povedlo. Materiál taky podržel a během etap jsem nemusel řešit žádný technický problémy,“ zhodnotil závod Filip Adel.

Honza Jobánek po 4., 7. a 5. místě v jednotlivých etapách obsadil výbornou 4. příčku celkově. „Před Trilogy jsem ještě cítil únavu z Obr Drásala, takže jsem moc netušil, co od sebe čekat. Nakonec si to nějak sedlo a já si Trilogy moc užil. Těžký a technický tratě mám rád, ikdyž některý výzvy, který na Trilogy číhají, jsou pro XC kola na hraně. Naštěstí mě kolo i v tom extrémním terénu podrželo a nic jsem řešit nemusel. Vzhledem ke kvalitní konkurenci bylo pořád s kým závodit a s bramborou v cíli jsem spokojenej,“ řekl čtvrtý muž v cíli, Honza Jobánek

Celkové výsledky MTB Trilogy 2023:
1. Michael Holland (Naturfreunde Wilhelmsburg) AUT 10:20:31
2. Marek Rauchfuss (Česká Spořitelna Accolade) CZE 10:27:21
3. Filip Adel (Superior Team) CZE 10:35:25
4. Jan Jobánek (Superior Team) CZE 10:48:06
5. Michal Bubílek (Merida Bikeranch Team) CZE 10:54:55
6. Mathias Rosenberg Pedersen (Slagelse MTB) DNK 10:58:16
7. Paweł Garczyk (Warszawski Klub Kolarski) POL 11:00:01
8. Adam Lávička (Merida Bikeranch Team) CZE 11:03:30
9. Ondřej Rakus (HEAD PRO TEAM Opava) CZE 11:29:44
10. Serdar Anil Depe (Tb Performance Lab-ARC) TUR 11:49:05

Foto: Jan Brychta, Jan Steiner

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY