Please enable JS

NOVINKY

V prvním závodu seriálu Gravel Bohemia Cup se Superior neztratil


24. duben 2023 / Bike

Hanácké Gravel byl prvním závodem neoficiálního prvního Českého poháru gravelistů. Filip Adel si dojel pro třetí místo a Jan Jobánek pro šesté.

Průběh závodu popsali v tiskové zprávě:

Gravelový pohár odstartoval ve Střeni. Filip Adel získal bronz
První závod Gravel Bohemia Cupu, neoficiálního prvního Českého poháru gravelistů, ovládl ve Střeni Tomáš Kalojíros (ZPcyklo PROOFY Cycling), který na 62 kilometrů dlouhé trase Litovelským Pomoravím porazil Daniela Mayera (KC Hlinsko) a Filipa Adela (Superior Team), Jan Jobánek finišoval jako 6.

Závodem Hanácké Gravel odstartovala premiérová pohárová soutěž štěrkoletců. Ve startovním poli více než stovky účastníků této populární disciplíny jsme mohli vidět i olympijského vítěze a legendu MTB Jaroslav Kulhavý. O vítězi rychlého závodu, který měl minimální převýšení, se rozhodovalo až ve spurtu pětičlenné skupinky.

„Bylo to nad očekávání svižný, průměr 35.5 jsem nečekal. Na gravelu jsem od loňskýho MČR neseděl, takže jsem měl hlavně v zatáčkách trochu rezervy. Celý závod jela vepředu větší skupina, kterou jsem se snažil v jednom rozdrncaném úseku v posledním kole nadělit. Už to vypadalo docela slibně a vepředu jsem zůstal s malým náskokem s Tomášem Kalojírosem, ale Jaroslav Kulhavý nás společně s celou skupinou za zády po chvilce docvaknul. Závěr byl docela divokej, tempo bylo vysoký a ve spojení s trochou blátíčka to dost klouzalo a došlo i k několika pádům. Nakonec jsme do techničtějšího dojezdu najeli v pěti lidech a já z toho vytěžil třetí flek. Výkonově jsem se cítil dobře, ale v technice to nebylo ono. Před MČR v gravelu budu muset techniku vypilovat:),“ popsal průběh závodu Filip Adel.

„Přestože mi profil trati moc nevyhovoval a uvítal bych nějaké kopce, snažil jsem se být v první skupince aktivní a co nejvíce ji zredukovat. V samotném závěru mi v blátivém úseku bohužel nešťastně přímo před kolo upadl Tomáš Fláma, což mě zdrželo a nemohl jsem uplatnit své sprinterské kvality:),“ řekl v cíli Honza Jobánek.

Celkové výsledky Hanácké Gravel 62 km 2023

  1. KALOJÍROS Tomáš (ZPcyklo PROOFY cycling team) 1:48:29
  2. MAYER Daniel (KC Hlinsko) 1:48:30 +0:01
  3. ADEL Filip (SUPERIOR Team) 1:48:32 +0:03
  4. KULHAVÝ Jaroslav (Ostra - Multicraft Čeladná) 1:48:33 +0:04
  5. ŽÁK Pavel (Cykloop.cz BT Morkovice) 1:48:35 +0:06
  6. JOBÁNEK Jan (SUPERIOR Team) 1:48:58 +0:29

Foto: Jan Reiner

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY