Please enable JS

NOVINKY

Titul patří florbalistům Mladé Boleslavi


14. červen 2021 / Run/Indoor

Boleslav se protloukla do bitvy o titul popáté ve své klubové historii. Kromě zmíněného titulu 2018 má ve sbírce i stříbrné medaile z let 2015, 2017 a 2019. 

Stejně jako v letech 2018 a 2019 se rozhodovalo o českých mistrech mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Předchozí bitvy hostila Ostrava Aréna, tentokrát se hrálo v Praze v UNYP Areně na Podvinném Mlýně. Kapacita byl kvůli koronavirovým opatřením omezená a publikum tvořili především hosté Českého florbalu a partneři a hosté obou superfinalistů. 

Boleslavští měli v sezoně s velkým rivalem vyrovnanou bilanci 1-1. V září 2020 vyhrály Vítkovice ve středních Čechách 8:5, na konci ledna 2021 si hosté vezli z Ostravy vítězství 6:4. Mimochodem, oba zápasy poznamenala předchozí karanténní opatření poražených, takže se čekalo, jak dopadne měření sil v bitvě o titul.

Tým trenéra Petra Novotného do ní vstupoval s unikátní sérií 33 superligových výher v řadě, protože zmíněná zářijová prohra s Vítkovicemi byla tou jednou v sezoně. Dalších 25 mačů v základní části Boleslav vyhrála, bezchybně 4:0 na zápasy zvládla i následné čtvrtfinále proti Black Angels a semifinále proti Chodovu. Mimochodem, od postupu do titulového souboje uplynulo 34 dní.

Superfinále 2021 bylo posledním zápasem v kariéře Petra Krzyžanka, na vítkovické straně se loučil Tomáš Sladký.

Dramatický zápas Boleslav rozhodla obratem ve třetí třetině z 2:3 na 6:3. V přesilovce v čase 54:40 vstřelil zlatý gól Jiří Curney. Dvěma trefami do prázdné vítkovické brány pečetili vítězství Bína a Tomašík.

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY