Please enable JS

NOVINKY

POC a MIPS spojily síly – přilby budou ještě bezpečnější


21. říjen 2019

Značka POC, která si vybudovala mezinárodní reputaci na poli bezpečnosti, inovací a designu, a švédská společnost MIPS, jež svůj systém na ochranu mozku (Brain Protection System) prodává výrobcům helem po celém světě, oznamují navázání hlubší spolupráce.

Nové partnerství přinese implementaci systémů MIPS do mnoha helem POC. Vše začne novou dětskou přilbou POCito Crane, která přijde na svět na konci léta 2020. Partnerství by navíc mělo přinést nové pokročilé rotační ochranné systémy, které budou vyvinuty specificky pro řadu výkonnostních POC přileb. Ty značka představí v roce 2021.

POC SEO Jonas Sjörgen nové partnerství komentuje: „Bezpečnost je hlavním zájmem POC. Náš přístup byl vždy takový, že jsme zvažovali vše, co by mohlo bezpečnost vylepšit, i když to třeba znamenalo něco, co nikdo před tím neudělal. To byl základ naší původní spolupráce s MIPS v roce 2009, když jsme byli první, kdo do lyžařských a cyklistických helem integroval ochranný systém proti rotačním silám. S naším obnoveným partnerstvím s MIPS jsme si jisti, že ochrana proti rotačním silám bude v dobrých rukou.“

Max Strandwitz, MIPS CEO, říká: „MIPS se díky Brain Protection System zavázal chránit každý mozek proti zranění a za sebou tak máme již přes 20 let výzkumu a testování. Jsme opravdu rádi za spolupráci s POC, který vlastně dostal kdysi MIPS na trh, a který stále vyhledává nové přístupy a inovace. Spojením našich sil dojde k maximalizaci našich předností, což povede ke zvýšení bezpečnosti pro všechny.“

MIPS je lídrem na poli ochrany před rotačními nárazy a obnovené partnerství dává POC možnost soustředit se na další inovace okolo svého konceptu helem (Whole helmet concept™), tedy vytvořit helmy, které jsou schopné ochránit sportovce před, během a po nehodě.

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY