Please enable JS

NOVINKY

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý vyráží do nové sezóny s českou značkou kol Superior


7. únor 2024 / Bike

Olympijský vítěz, mistr světa v cross country i maratonu Jaroslav Kulhavý, se vrací k závodům s novým partnerem, českou značkou kol Superior. Tato spolupráce přináší do světa cyklistiky nové spojení mezi zkušeností nejúspěšnějšího českého cyklisty na horských kolech a českou nejinovativnější cyklistickou značkou.

Jaroslav Kulhavý, bude startovat na různých závodech horských kol v Česku i zahraničí. Uvažuje také o posunu vpřed do nových disciplín, včetně gravelových závodů, s cílem účasti na Mistrovství světa v gravelu. Kromě závodění přináší své bohaté zkušenosti také do vývoje nových modelů kol, což posílí postavení české značky na světové scéně. „Vracím se po roce v Xterra triatlonu k tomu, co mi nejvíc leží v srdci – k závodům na horských kolech. Udělat to s českou značkou, je pro mě velký benefit. Líbí se mi, že nejde jen o mé závodění, ale budu moci Superioru předat své zkušenosti a pomoct dotáhnout nové platformy, na kterých Superior v současné době pracuje. V nové sezóně jsem otevřený novým výzvám a zrovna u gravelu mi to dává smysl, vyzkoušet si několik závodů ve světové konkurenci,“ uvedl Kulhavý.

Petr Lavička, produktový manažer značky Superior, sdělil: „Jsme moc rádi, že nejúspěšnější cyklista na horských kolech v české historii bude jezdit na našich kolech a podělí se s námi o své zkušenosti, což nám pomůže v dalším vývoji našich platforem. Jarda dokáže otestovat kolo v těch nejtěžších podmínkách jako málokdo na světě a díky tomu dokáže předat opravdu dobré poznatky, které v rámci vývoje využijeme.“ Jaroslav Kulhavý dodává: „Těším se na tuto spolupráci a z mého dosavadního dojmu, kdy jsem nejnovější generaci celoodpruženého kola mohl vyzkoušet mezi prvními, se jedná opravdu o kolo na světové úrovni.“

Součástí této „Beskydské“ spolupráce je také podpora mladých talentů prostřednictvím týmu – Ostra Multicraft Čeladná, o jehož chod se stará právě Jaroslav Kulhavý, který v něm sám působí. Superior tím chce podpořit mladé nadějné cyklisty, a doufejme i budoucí olympijské naděje ze stejného regionu, kde samotná kola vznikají.

 

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY