Please enable JS

NOVINKY

Oficiální představení týmu ATT Investments pro sezónu 2024 proběhlo v prostorách SAGA Praha


11. leden 2024 / Bike

V rámci české cyklistiky se za poslední roky podařil jeden husarský kousek. Vybudovat cyklistický tým, který se v uplynulé sezóně stal třetím nejlepším evropským kontinentálním týmem! Ve středu 10. ledna v prostorách SAGA PRAHA se oficiálně představil médiím a partnerům pro rok 2024.

Do nové sezóny vstupuje se 17 závodníky ze čtyř zemí, z toho je 8 nových. Kromě domácích tu jsou zástupci slovenské, maďarské a polské cyklistiky. Vedle zkušenějších dostávají šanci i tři loňští junioři.

Proměnil a rozrostl se i realizační tým. Hlavní sportovním ředitelem je Jaromír Friede, pokračuje i Petr Dlask a nově do této funkce nastupuje Vojtěch Řepa. Nově tým angažoval trenérského specialistu Michala Bednáře. V oblasti sportovní medicíny mu bude pomáhat Petr Novák. Oficiálnímu představení předcházely výkonnostní testy, které absolvovali v H Centru Staré Hradiště u Pardubic.

Většina závodníků se vrací do Španělska, na individuální naváže v polovině února druhý týmový kemp a po jeho skončení začne na přelomu února a března závodní sezóna v Řecku a Chorvatsku.

Závodní program se oproti předešlému roku rozrostl a hlavně zkvalitnil. Výrazně se navyšuje počet závodů na západ od našich hranic, přičemž nejvíc jich bude Francie, kde je v plánu 9 etapových závodů. Závodit se bude kromě střední a východní Evropy také i v Belgii, Nizozemsku, Dánsku, Lucembursku či Itálii.

ATT Investments představil i dva domácí klubové celky, s kterými bude úzce spolupracovat a v nichž dostávají šanci domácí cyklisté v kategorii do 23 let se šancí probojovat se do sestavy ATT Investments. Jde o Ústecké Centrum Cyklistiky a nový plzeňský projekt ACS Developments.

Nejdůležitějšími podniky zůstávají ty, které ATT Investments absolvoval i v uplynulé sezóně a kde dosáhli ve většině případů výborných výsledků. Jsou to závody vyšší kategorie jako jsou např. Czech Tour a Okolo Slovenska, kterých bude celkem sedm, a v případě druhé nejvyšší kategorie Okolo Maďarska a nově i Okolo Slovinska.

Spolupráce se Zdeňkem Štybarem je stále v jednání. Do konce ledna by se mělo rozhodnout, zda a jakou formou bude s týmem spolupracovat. Vyloučena není ani varianta aktivního závodníka, ani role sportovního ředitele a mentora na závody vyšší kategorie.

Hlavním partnerem zůstává společnost ATT Investments. Její majitel Miroslav Zadák v rámci oficiálního představení řekl: „Obdivuji, jak se tým daří organizovat, jak roste a jakých výborných výsledků dosahuje. Což je přímo úměrné marketingové hodnotě vynaložených prostředků.“ 

K sezónním cílům se vyslovil majitel a manažer týmu Radim Kijevský: „Žádné konkrétní si před sebe nestavíme. Snažíme se dělat práci možná víc jak na sto procent a výsledky se pak dostavují. Uplynulá jubilejní desátá sezóna je toho nejlepším důkazem.“ 

10.01.2024 | ATT Investments, Foto: Filip Bezděk

 

Těší nás, že cyklistický tým podporujeme vybavením značek POC, Bikeworkx a Mizuno.

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY