Please enable JS

NOVINKY

Mizuno Labský půlmaraton


14. červenec 2021 / Run/Indoor

Spojení roviny, lesů a půlmaratonské vzdálenosti – to je novinka v běžeckém kalendáři do pořadatelů Prague Park Race. Mizuno Labský půlmaraton se koná 11. září v polabských lesích mezi Čelákovicemi a Lysou nad Labem.

Zázemí najdou běžci hned na kraji lesa na dostihovém závodišti u Lysé. „Zázemí je krásné, závodníci zde najdou vše potřebné a je skvěle dostupné – jen pár minut z dálnice D10 nebo D11. Navíc místo má díky pobíhajícím koním pro běžce netradiční atmosféru, věříme, že se jim to bude líbit," vysvětluje výběr místa Roman Skalský. Do budoucna chceme přidat také dětské kategorie, přesně jako na Hruboskalském půlmaratonu.

 

A jak závod vznikl? „V polabských lesích jsem mnohokrát běžel orienťák a vždycky se mi líbilo, jak jimi člověk rychle probíhá a jak jsou rozlehlé. A přitom žádný větší „hladký“ běh se zde nekoná. Pár hodin jsem pak strávil nad mapou a v terénu a vyšel z toho pěkný lesní půlmaraton," doplňuje druhý z pořadatelské dvojice, Honza Mrázek.

 

Kromě půlmaratonu nabídnou pořadatelé i kratší, dvanáctikilome­trovou trasu. Obě trasy vedou po absolutní rovině, a i když se poběží po lesních cestách, očekávají se rychlé časy. Na září je kvůli pandemii přesunuto hodně závodů, přesto pořadatelé věří, že tento zaujme mnoho běžců: „Závod je svým způsobem unikátní – rychlá půlmaratonská trasa, a přitom celá v lese s celkovým převýšením max. 28 m. Když jsme si ji probíhali, byl to hrozně příjemný zážitek," shodnou se oba hlavní pořadatelé.

Závodníci si mohou při registraci objednat funkční tričko s logem závodu, na všechny pak čeká finisherská medaile a po závodě tombola mimo jiné o špičkové boty Mizuno a spousty dalších hodnotných cen od partnerů závodu.

 

Převzato z: https://www.behej.com

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY