Please enable JS

NOVINKY

Jan Jobánek obhájil vítězství na maratonském Drásalovi 2023


27. červen 2023 / Bike

Janu Jobánkovi ze Superior Teamu se podařila obhajoba loňského vítězství na maratonské distanci nejstaršího českého MTB maratonu Drásal. 200km trať se letos jelo podesáté, Jan Jobánek jí vyhrál celkem osmkrát.

Tisková Zpráva
Jan Jobánek obhájil vítězství na Obr Drásalovi
Nejstarší český MTB maraton Drásal oslavil letos již své třicáté narozeniny. Spolu s ním slavil i Jan Jobánek (Superior Team), který ovládl nejdelší ultramaratonskou trať tohoto legendárního závodu. Obr Drásal, jak se nejdelší dvěstěkilometrová distance jmenuje, se jel v Holešově podesáté. Honza Jobánek je se svými osmi výhrami jednoznačným vládcem této extrémní trasy. Michal Bubílek (Merida Bikeranch Team) na druhém místě letos zaostal o 6 minut.

Start Obr Drásala byl naplánován již na pátou hodinu ranní, kdy se za svítání na holešovském náměstí seřadilo na pásce 150 odvážlivců, připravených na 200 kilometrovou trasu s 6000 metry převýšení. Již úvodní stoupání Hostýnských vrchů rozdělila startovní pole a na čele se dlouho pospolu držela trojice favoritů - Bubílek, Šíbl, Jobánek. Po průjezdu občerstvovačkou na Trojáku na 140. kilometru nejdříve odpadl Radek Šíbl a za dalších 20 kilometrů se zrychlujícího Jobánka neudržel ani Michal Bubílek.
„Obr Drásal je pro mě každoročně jedním z vrcholů sezóny. I letos jsem nastupoval do závodu s velkým respektem. Tušil jsem, že kromě náročné trasy budou největšími soupeři Michal Bubílek, se kterým se na Drásalovi utkávám o vítězství tradičně a domácí Radek Šíbl,“ popsal Jan Jobánek předstartovní pocity.

„Během úvodních hodin závodu jsem se snažil co nejvíce šetřit síly, protože jsem věděl, že se závod bude rozhodovat až v závěrečných kilometrech. I tak jsem si prošel několika krizemi, ale i chvílemi, kdy jsem měl pocit, že se mi jede fantasticky. Jednu z těchto chvil jsem využil ve stoupání na 150. kilometru za Semetínem a Michalovi jsem poodskočil. Vzápětí jsem toho ale začal litovat, protože cesta do cíle byla ještě dlouhá. Už ale nebylo cesty zpět a já nechtěl Bublovi poskytnout psychickou výhodu tím, že bych se nechal dojet. Snažil jsem se tedy udržovat stabilní vysoké tempo, které jsem doufal, že vydržím jet až do cíle. Přesto posledních 20 kilometrů bylo hodně na morál. Neměl jsem informace o rozestupech, a když mi v posledních kopcích tuhly nohy, často jsem se otáčel, jestli se Michal neblíží,“ popisoval Honza vývoj závodu.

„Za vítězství na Obrovi jsem moc rád, a i když je to už poněkolikáté, tak pocit v cíli se neomrzí. Obdivuju všechny, kteří měli odvahu se do tohoto těžkého závodu pustit. Já si letos hrábnul úplně na dno. Velký dík patří i pořadatelům za přípravu parádní trasy i za občerstvování na feed zónách, kdy jsem byl schopnej objet závod bez vlastního supportu. Jsem rád, že i technika mě podržela a já nemusel řešit žádné problémy nebo defekty,“ pochválil Honza organizátory i materiál.

Celkové výsledky Obr Drásal 200 km 2023
1. JOBÁNEK Jan (Superior Team) 09:26:33
2. BUBÍLEK Michal (Merida Bikeranch Team) 09:32:40 +6:07
3. URUBA Jan (TÜV SÜD RUSAVA BIKE TEAM) 09:43:11 +16:38
4. ŠÍBL Radoslav (4EVER CykloBulis) 10:02:04 +35:31
5. KOZÁK Tomáš (Training & Food) 10:03:01 +36:28

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY