NOVINKY

GR8 TRAILS 2022 – LEKI HARRACHOV SKYRACE

24. červen 2022 / Ski/Outdoor

“ Pod harrachovskými můstky dominoval bývalý skokan na lyžích.”

Za horkého až tropického počasí proběhl v sobotu 18.5. 2022 třetí díl  běžeckého seriálu GR8 TRAILS, který byl letos zároveň Mistrovstvím České republiky Skyrace juniorů a U23 a  současně i kvalifikačním závodem pro juniory a U 23 na MS v Andoře a náhradním kvalifikačním závodem na MS v Itálii   Náročnou trasu horského půlmaratonu si v novém traťovém rekordu podmanil elitní český běžec Vít Pavlišta, který se časem 1:55:38 jako první v historii harrachovského závodu dostal pod dvě hodiny. Kuriozitou je pak skutečnost, že Vít je bývalým skokanem na lyžích se zkušenostmi s můstkem K 120 v Harrachově.

Určitě nejnáročnější závod této běžecké série naservírovali pořadatelé účastníkům LEKI HARRACHOV SKYRACE pod harrachovskými skokanskými můstky. Náročné pasáže v horském terénu krkonošského národního parku, okořeněné výběhem na skokanský můstek K12O, Čertovu horu (1022m.n.m.) a několika brody pře řeku Mumlavu prověřily všestrannou připravenost běžců a zároveň nabídly spektakulární pasáže, které na jiných závodech nenajdete. S nejdelší tratí půlmaratonské vzdálenosti si nejlépe poradil  Vít Pavlišta v čase 1:55:38, kterého v první půlce trápili juniorští závodníci bojující o nominaci na MS, Marek Effenberger 2:02:06 a Vojtěch Růžek 2:09:31. V ženách suveréním výkonem zvítězila Helena Uhlířová v čase 2:32:27. Ze závodnic, které usilovaly o reprezentační pozvánku zaujala pouze Jolanta Byrtus 2:47:06. Na trati 12km byli nejrychlejší Dalibor Bartoš 0:59:22 a Jana Pekařová 1:03:53. S nejkratší distancí 6km si nejlépe poradili Patrik Chlubna 0:33:32 a Michaela Vojteková 0:37:50.

Pro děti byly připraveny tratě 300, 900  a 1500m a přes nízkou účast těch nejmenších závodníků, bylo vidět, že I náročnější profily trati  mohou mladé borce  bavit, což bylo poznat při průběhu cílovým obloukem.