Please enable JS

NOVINKY

Filip Adel zahájil letošní ročník Prima Cupu druhým místem!


17. duben 2023 / Bike

Závod v Hradci Králové odstartoval i letošní ročník závodů Prima Cup. V našlapané konkurenci nenašel přemožitele Lubomír Petruš (D2mont Merida), který rozblácenou 70kilometrovou trať prolétl v čase pod 3 hodiny. Na skvělém druhém místě dojel Filip Adel (Superior Team). 

Úvodní závod Prima Cupu hostil již tradičně Hradec Králové se svojí rovinatou tratí, na které se široké cesty velmi často střídají s technickými singletracky, kterými jsou protkané hradecké lesy. Letos, kromě velké masy hobby závodníků, přivítal závod téměř kompletní českou maratonskou špičku. Na startu nechyběli závodníci D2mont Teamu, České Spořitelny, ale ani třeba Martin Stošek (Canyon Northwave).

„Ráno bylo jasný, že to nebude jednoduchý. Úvodní kilometry tady docela klamou, jede se po širokých cestách a nic moc se neděje. To se změní nájezdem do prvních singlů, který byly za mokra obzvlášť technický. Trať je sice v celkovým součtu placka, ale najde se i pár krátkých stoupání, který se jedou naplno. Právě po jednom ze stoupání jsme zůstali na čele ve třech společně s Lubomírem Petrušem a Martinem Stoškem. Kluci nastavili tempo vysoko a chvílema to bylo bolavý i při jízdě v háku. Rozhodující moment přišel v jednom z blátivých stoupání, kde si Luboš najel pár metrů k dobru. S Martinem jsme ho pár kilometrů drželi na dostřel a já trochu doufal, že bychom ho po závěrečných rovinách mohli ještě docvaknout. V prudkém sjezdu v písníku Marokánka si ale Martin vyhodil rameno, takže bylo jasný, že na to zůstanu sám. Luboš jel vepředu výborně a nedal mi šanci, abych se mu vůbec přiblížil,“ popisoval Filip průběh závodu.

,,Závod byl skvěle obsazený, takže s výkonem a druhým flekem celkem spokojenost. Za dva týdny na kopcovitém a technickém MČR v Machově to může být zase něco jinýho“, připomněl Filip jeden z blížících se vrcholů sezóny.

Celkové výsledky Prima Cup Hradec Králové 70 km 2023


1. Petruš Lubomír (D2Mont Merida Cycling team) 2:46:50
2. Adel Filip (Superior Team) 2:49:10 +0:02:20
3. Morávek Tomáš (D2Mont Merida Cycling team) 2:54:41 +0:07:51
4. Hník Karel (D2mont - Merida cycling team) 2:54:45 +0:07:55
5. Skála Jaromír (Česká spořitelna – Accolade) 2:54:56 +0:08:06

 

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY