Please enable JS

NOVINKY

Filip Adel vstoupil do sezóny čtvrtým místem v Chorvatsku


5. duben 2022 / Bike

První dva letošní starty má za sebou Filip Adel (Superior Team). Do sezóny vstoupil čtvrtým místem na silně obsazeném maratonu Kamenjak Rocky Trails (UCI XCM C2) na chorvatské Istrii. Maratonský závod ovládl další Čech, Jaroslav Kulhavý (Česka sporitelna – Accolade). Nedělnímu maratonu předcházel sobotní XCO závod (UCI C1). Do něj Adel startoval kvůli absenci bodů ze zadních pozic, nicméně přesto se mu podařilo probojovat se k čelu závodu. V jednom z technických sjezdů bohužel chyboval a závod dokončoval s vědomím, že ho čeká neděle a pro něj hlavní disciplína.

„XC je moje sváteční disciplína a tak jsem díky absenci bodů šel na lajnu s číslem 51. Po startu to bylo chvílema divoký, ale vyhnul jsem se všem smotkům a v polovině závodu dorazil k boji o první desítku. Přemíra snahy v jednom kamenitým sjezdu vedla ale k chybě, kvůli který jsem (taky svátečně) cvaknul přední kolo. Jako správnej maratonec jsem z kapsy vyndal knoty a bombičku, takže jsem po chvilce mechaničení naskočil zpátky. Vzhledem k zítřejšímu maratonu to už bylo ale spíš ve vlažnějším tempu,“ popisoval Filip průběh závodu.
Do maratonského závodu již vyrážel z první řady a podařilo se mu i akceptovat vysoké tempo po startu, které diktovali jezdci České spořitelny. Ani v neděli se ale Filipovi nevyhnuly technické problémy, po rychlé opravě se byl ještě schopen vrátit do čela. Bohužel provizorní oprava nevydržela a Filip se těsně před cílem propadl na čtvrtou příčku.

„Vysoký tempo kluků ze spořky to nadělilo od samýho začátku a bylo jasný, že to dneska nebude proti nim jednoduchý. V polovině závodu jsem si to v kamenitým singlu navíc zkomplikoval defektem, takže jsem měl po opravě minutovou ztrátu. Při nájezdu do třetí dvacetikilometrový rundy jsem trio na čele ale dolepil a všechno směřovalo k závěrečnýmu boji. Oprava knotem se ukázala jako ne úplně stoprocentní a v posledních kilometrech jsem zadní kolo přemlouval, aby tam trochu tlaku ještě zůstalo. Bohužel to těsně nedalo a dva kilometry před cílem jsem vedoucímu Kulhecovi na čele mohl akorát zamávat. Dofouknutí bombičkou bylo rychlý, ale na víc, než brambory to dnes nestačilo,“ zhodnotil Filip slibně rozjetý závod.

Celkově jsme rádi, že jsme si ověřili dobrou fyzickou připravenost po zimě. Bohužel chorvatský terén plný ostrých kamenů chyby neodpouští a my budeme věřit, že jsme si už defeky vybrali i na závody dopředu. Dalším našim startem bude již domácí závod Prima Cupu v polovině dubna.

Celkové výsledky Kamenjak Rocky Trails (CRO) km 2022

1. KULHAVÝ Jaroslav (CZE) Česka spořitelna - Accolade cycling team 2:17:52
2. VISNOVSKY Tomaš (SVK) Česka spořitelna - Accolade cycling team 2:18:09 +00:16,5
3. SAMPARISI Nicolas (ITA) KTM ALCHEMIST POWERED BY BRENTA 2:18:21 +00:29,0
4. ADEL Filip (CZE) Superior Team 2:18:44 +00:52,3
5. SAMPARISI Lorenzo (ITA) KTM ALCHEMIST POWERED BY BRENTA 2:19:40 +01:47,7

Web: www.superiorteam.cz
Facebook: www.facebook.com/SuperiorTeamCZ/

Instagram:
www.instagram.com/superior_mtb_team/

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY