Please enable JS

NOVINKY

Filip Adel stříbrný na ČP v Karlových Varech


29. srpen 2023 / Bike

Český pohár v MTB maratonu pokračoval o víkendu závodem v Karlových Varech. Kopcovitou trať v okolí lázeňského města prolétl nejrychleji Karel Hník (D2 mont Merida). Filip Adel si druhým místem v závodě upevnil vedení v pohárové soutěži. Jeho týmový kolega Jan Jobánek dokončil závod jako čtvrtý.

Na jezdce na pohárové nejdelší trati čekalo 63 kilometrů v blátivém terénu. Již úvodní dlážděné stoupání ulicemi města vyselektovalo úzký okruh favoritů. Ve skupince na čele se držela i dvojice Superior Teamu, Jobánek s Adelem. O dalším průběhu se rozhodovalo v kopcích. Nejprve se vepředu odpoutalo duo Adel, Hník. V nejtěžším stoupání na trati potom dokázal Hník tempo vystupňovat a na špici se osamostatnil.

„Po úvodní kopcovitější části jsme zůstali vepředu jen s Karlem Hníkem a pak jsme si v rychlých úsecích v lesích kolem letiště dost pomohli. Před nejtěžší závěrečnou pasáží jsme měli na kluky za námi náskok přes minutu, takže to směřovalo k tomu, že si to o vítězství rozdáme mezi sebou. Karel využil mojí slabší chvíle v jednom z výjezdů a dokázal si vybudovat náskok, se kterým dojel do cíle. V porovnání s Karlem jsem v sobotu tahal výkonnostně asi za kratší provaz, ale zpětně mě trochu mrzí, že jsem nezkusil zaútočit v jediném delším technickém sjezdu, na který navazovalo právě stoupání, které závod rozhodlo,“ řekl druhý v cíli, Filip Adel.

Jan Jobánek se v průběhu závodu pohyboval ve skupince na 3.-5. místě. V závěru dokázal prodat svoje vytrvalostní schopnosti a osamostatnil se na 3. pozici. Špatné odbočení kousek před cílem jej ale poslalo o příčku níže.

V druhým stoupání, když nastoupil Adlík s Hníkem, tak jsem si musel zvolnit. Dlouho jsme pak jeli ve skupince ve třech a dobře spolupracovali, takže ztráta na čelo nebyla velká. Postupně jsem se rozjel a v závěrečných kopcích se cítil dobře. Zabojoval jsem o bronz, a když už to vypadalo slibně, tak jsem blbě odbočil. Nicméně i tak jsem se 4. místem spokojenej,“ popsal průběh závodu Honza Jobánek.

Celkové výsledky ČP Karlovy Vary 63 km 2023:
1. Hník Karel (D2mont – Merida) 2:20:45
2. Adel Filip (Superior Team) 2:22:20 +01:35
3. Rakus Ondřej (HEAD PRO TEAM Opava) 2:24:11 +03:26
4. Jobánek Jan (Superior Team) 2:26:40 +05:55
5. Bubílek Michal (Merida Bikeranch Team) 2:27:47 +07:02

Foto: Jaroslav Svoboda

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY