Please enable JS

NOVINKY

Filip Adel si vítězstvím v Karlových Varech upevnil vedení v Českém poháru


24. srpen 2022 / Bike

Šestou zastávkou Českého poháru v MTB maratonu se staly letos premiérově Karlovy Vary. Kopcovitou trať v okolí lázeňského města prolétl nejrychleji Filip Adel (Superior Team) a upevnil si tak celkové vedení v pohárové soutěži. Jeho týmový kolega Jan Jobánek dokončil závod jako čtvrtý.

Silný a vytrvalý déšť se snášel na hlavy více než stohlavého startovního pole seřazeného v centru Karlových Varů na Divadelním náměstí. Na jezdce na pohárové nejdelší trati čekalo 65kilometrů v kopcovitém a blátivém terénu. Již úvodní dlážděné stoupání ulicemi města vyselektovalo úzký okruh favoritů. Na čele se držela dvojice Superior Teamu, Jobánek s Adelem, Rakušan Alexander Stadler, Michal Bubílek (KROSS BIKERANCH Team) nebo XCO specialista týmu Gapp system - kolofix Jan Rajchart. Hned první náročnější sjezd od rozhledny Diana úvodní skupinku ještě natáhl, toho využil Filip Adel, na čele se osamostatnil a svůj náskok navyšoval až do cíle.

„V pátek večer začalo pršet a ráno před startem bylo jasný, že se prášit nebude, i proto jsem na nic nečekal a jel hned od startu. Začátek byl navíc technickej, v zatáčkách to klouzalo a trochu se to nadělilo. V přejezdových pasážích po cestách v druhé třetině závodu měli sice kluci ve dvojici za mnou výhodu, ale povedlo se mi vydržet slušný tempo až do samotnýho závěru. Ten byl zase fyzicky a technicky náročnější, ale to už jsem si pohlídal a do cíle to dovezl. Byla to moje maratonská premiéra v Karlových Varech a musím říct, že trať byla parádní“, vykládal v cíli vítěz.

Jan Jobánek se v průběhu závodu pohyboval ve skupince na 4.-8. místě. V závěru dokázal prodat svoje vytrvalostní schopnosti a dojel si pro "bramborovou medaili". „Intenzivní začátek závodu mi moc nesedl. V druhým stoupání, když nastoupil Adlík, tak jsem si musel zvolnit. Postupně jsem se ale rozjel a v závěru se mi podařilo několik lidí přeskákat. Déšť, zimu a bláto moc nemusím, ale trať ve Varech mě bavila,“ řekl Honza Jobánek.

Celkové výsledky ČP Karlovy Vary 65km 2022:
1. Adel Filip (Superior Team) 2:35:28
2. Stadler Alexander (AUT) (Intersport Mühl4tler Bike Team) 2:37:36 +02:08
3. Bubílek Michal (KROSS BIKERANCH Team) 2:38:38 +03:10
4. Jobánek Jan (Superior Team) 2:41:16 +05:48
5. Rajchart Jan (Gapp system - kolofix MTB racing team) 2:41:47 +06:19

Web: www.superiorteam.cz
Facebook: https://www.facebook.com/SuperiorTeamCZ/ 
Instagram: www.instagram.com/superior_mtb_team/

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY