Please enable JS

NOVINKY

Filip Adel si dojel v dánském Haderslevu pro 28. místo na maratonském MS


21. září 2022 / Bike

Světový šampionát maratonců hostil v letošním roce severský Haderslev. Z Dánska si duhový trikot odváží Novozélanďan Samuel Gaze. My měli v závodě své želízko v ohni v podobě Filipa Adela. Filip si v reprezentačním trikotu po parádním výkonu dojel pro 28. místo.

Před závodem se hodně spekulovalo, komu rovinatá trať v Dánsku svým charakterem bude vyhovovat. Na startu se potkali maratonští specialisté s elitními XCO závodníky. Právě cross - country jezdcům měl okruh sedět, minimálně po technické a profilové stránce. Délkou ale byl závod klasickým maratonem - měřil přes 120 kilometrů. I Filip Adel, kterému příliš nesedí dlouhá alpská stoupání, si okruh před závodem pochvaloval.

Přestože tomu trať nenapovídala, závod se ukázal poměrně selektivní. Neustálé změny směru, tempa, nástupy a souboje o pozice při nájezdech do singletracků poměrně rychle natáhly a roztrhaly 150členné startovní pole elitních mužů. Filip Adel se po startu ze zadních pozic během tříokruhového závodu prokousával stále dopředu a do cíle dojel jako druhý nejlepší z Čechů.

„Dostat se po startu na lepší pozice bylo pro mě dost složitý, protože jsem stál s číslem 91 hodně vzadu. V úvodní části se navíc jelo po úzkých cestách v parku, kde bylo hodně zatáček, takže se to párkrát někde zaseklo a pole se dost natáhlo. První singly začaly někde na osmým kilometru, takže jsem se snažil přeskákat co nejvíce lidí, protože v nich už se nedalo předjíždět vůbec. Úvod se mi docela povedl a dojel jsem někam ke třicítce. Tempo bylo doslova pekelný, v podstatě se pořád nastupovalo a bojovalo o pozice do trailů. Na začátku druhý rundy jsme měli na dostřel první velkou skupinu, ale díky pár chybám jsme to nakonec nedolepili. V posledním kole nás zůstalo v boji o 22. místo dvanáct a i v závěrečným kilometru to pro mě vypadalo docela nadějně. Nakonec mi ale ve spurtu daly křeče stopku a tak jsem to dovezl na 28. místě. Výsledkově to mohlo být o fous lepší, hodně sil mě stál začátek, ale i tak jsem s výkonem spokojenej. Určitě to byl můj nejlepší výkon, který jsem na MS kdy předvedl. Dlouho jsem na kole tak netrpěl a můžu říct, že jsem na trati nechal úplně všechno,“ popsal závod vyčerpaný Filip.

Výsledky MS v MTB maratonu Haderslev 120km 2022:

1. Samuel GAZE (NZL) 4:16:51
2. Andreas SEEWALD (GER) 4:17:07 +00:16
3. Simon ANDREASSEN (DEN) 4:17:48 +00:57
4. Martin FREY (GER) 4:17:49 +00:58
5. Sascha WEBER (GER) 4:17:50 +00:59

10. Martin STOŠEK (CZE) 4:19:07 +02:16
28. Filip ADEL (CZE) 4:24:16 +07:25

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY