Please enable JS

NOVINKY

Filip Adel dojel 6. při KPŽ ve Znojmě


4. září 2023 / Bike

Znojemská zastávka seriálu Kolo pro život patří mezi účastníky k těm nejoblíbenějším. Hlavní trať o délce 58 km obsahuje minimum techniky a závodníci během ní nastoupají pouhých 350 výškových metrů. Tyto parametry nahrávají těsným pozičním soubojům a vysokému tempu, které připomíná spíše silniční závody.

Na startu nechyběli závodníci z české maratonské špičky a dalo se očekávat, že ve výhodě budou oproti jednotlivcům početnější týmy. To se nakonec potvrdilo i na trati, kde si v posledních kilometrech dokázal vybudovat rozhodující náskok Jaromír Skála (Česká spořitelna - Accolade) a dojel si pro vítězství. O druhé místo svedla boj početnější skupina, ve které nechyběl Filip Adel (Superior Team).

„Na této trati to byla moje premiéra, ale už před startem jsem počítal s tím, že to bude rychlý a plný nástupů. Týmy D2mont a Spořitelna měly vepředu výraznou početní převahu, takže se navzájem hlídaly a dvě třetiny závodu pro mě bylo výhodnější, že jsem nemusel sjíždět pokusy o únik. V závěru se karta trochu obrátila a bylo cítit, že síly v tom šíleným tempu každýmu pomalu dochází. Poslední kilometry jsem i díky neznalosti tratě pozičně moc nezvládnul a zbytečně jsem vyplýtval spoustu energie, která mi v závěru chyběla. Je pravda, že tenhle závod s horskou cyklistikou moc společného nemá, ale styl jakým se vepředu závodilo, mě hodně bavil,“ řekl v cíli Filip Adel.

Filip skončil nakonec v těsném dojezdu na 6. místě. O tom, jak byl závod ve Znojmě rychlý, svědčí i rychlostní průměr závodníků v první skupině, který byl přes 35 km/h.

Celkové výsledky KPŽ Znojmo 67 km 2023:
1. SKÁLA Jaromír (Česká spořitelna – Accolade) 1:38:14
2. HNÍK Karel (D2mont Merida Cycling Team) 1:38:31 +00:17
3. RAUCHFUSS Marek (Česká spořitelna – Accolade) 1:38:31 +00:17
4. PETRUŠ Lubomír (D2mont Merida Cycling Team) 1:38:32 +00:18
5. NERADIL Vojtěch (PSG Mechanix) 1:38:34 +00:20
6. ADEL Filip (Superior Team) 1:38:36 +00:22

Foto: Jan Reiner, Miloš Lubas

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY