Please enable JS

NOVINKY

Dva zástupci Superior týmu v první desítce


10. květen 2022 / Bike

Šela Maraton byl tím závodem, kde se letos poprvé sešla kompletní česká maratonská špička. Jeden z nejpopulárnějších českých maratonů má za sebou 22letou historii a na start letošního ročníku se postavilo přes osm stovek závodníků. Po 79 kilometrech vedoucích převážně po blátivých singletracích se o vítězi rozhodovalo v závěrečném výjezdu na hrad Helfštýn. V něm měl nejvíce sil Marek Rauchfuss (Česka spořitelna – Accolade). Filip Adel (Superior Team) zaostal na druhém místě jen o 12 sekund. Do elitní desítky se probojoval na 8. místě i Jan Jobánek.

„Šelu znám dobře z předchozích let, takže jsem věděl, kde je dobrý jet vepředu. I letos se potvrdilo, jak důležitý je pohlídat si nájezd do singlu, na který navazuje stoupání k hradu Helfštýn. Startovní pole se tam nadělilo a od hradu jsme odjížděli na dostřel v pěti lidech. Další kopec naznačil, kdo jak na tom je a na špici jsem zůstal vepředu s dvojicí kluků z České Spořitelny, Kulhavým a Rauchfussem. Chvílema jsme si z tempa trochu povolili, a tak jsme z poslední občerstvovačky odjížděli zase v pěti lidech, ještě s Karlem Hníkem a Martinem Stoškem. Další zrychlení ale kluci nechytli a tak jsem zůstal na čele zase s dvojicí ze Spořky,“ popisoval Filip Adel dění na trati před cílovým výjezdem na Helfštýn.

„V závěrečném cílovém stoupání jako první odpadl Jaroslav Kulhavý a těsně před vrcholem jsem nechal Markovi Rauchfussovi pár metrů, který jsem už nedokázal odmazat. Oproti předchozím rokům se trochu změnil dojezd, s čím jsem moc nepočítal. :) Vítězství nebylo daleko, i tak je druhý místo po protrápeným závěru dubna fajn vzpruha a motivace před blížícími se vrcholy sezóny,“ řekl v cíli spokojený Filip.

Honza Jobánek, který dojel na 8. místě vypadal v cíli také spokojeně: „Mně letošní Šela parádně sedla. Přestože mám rád spíš dlouhé tempařské kopce, o které byl letos závod zkrácenej, tak jsem si bajkování na lehce rozblácených singlech užíval. Z tempa na špici jsem si sice před prvním průjezdem hradem musel vystoupit, ale v druhé půlce závodu se mi podařilo ještě několik soupeřů dojet.“

Celkové výsledky Šela Maraton 79km 2022

1. RAUCHFUSS Marek (Česka spořitelna – Accolade) 3:04:32
2. ADEL Filip (Superior Team) 3:04:44 +0:12
3. KULHAVÝ Jaroslav (Česká spořitelna – Accolade) 3:05:22 +0:50
4. STOŠEK Martin (Canyon Northwave MTB Team) 3:07:41 +3:09
5. HNÍK Karel (D2mont Merida) 3:07:47 +3:15
6. ROŻEK Karol (PL) (7R ROWMIX TEAM p/b 72D) 3:08:05 +3:33
7. HNÍK Jakub (D2 Mont Merida) 3:12:56 +8:24
8. JOBÁNEK Jan (Superior Team) 3:13:12 +8:40

Web: www.superiorteam.cz 
Facebook: https://www.facebook.com/SuperiorTeamCZ

Instagram: www.instagram.com/superior_mtb_team/ 

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY