Please enable JS

NOVINKY

Adam Maxa zvítězil ve Světovém poháru UCI Enduro v Comblouxu


2. červenec 2024 / Bike

Ambasador značky Rock Machine Adam Maxa vyhrál ve čtvrtém letošním závodě UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES ve francouzském Combloux v kategorii Enduro Muži U21 s časem 26:44,975. Adam závodil na předsériovém prototypu Rock Machine Whizz FS II 90 AXS, který bude uveden na trhu v září. Poprvé do závodu Adam nasadil i novinku od Goodyear Bicycle Tires – pláště Wrangler.

„Světový pohár v Comblouxu byl nejtěžší svěťák, který jsem kdy jel. Možná i proto, že jsem do toho dal všechno. Převýšení okruhu činilo něco okolo 1 700 m a celý závod trval přes 7 hodin. Bylo to velmi náročné i po psychické stránce. Když jsem po 4. rztě byl pořád na prvním místě, musel jsem zachovat klidnou hlavu a držet stejné tempo. V poslední rztě se všechno rozhodlo, jel jsem pilu, všechno nebo nic. Ke konci tratě jsem škrtnul bokem strom, strašidelný moment. Nakonec jsem ale rztu dokončil s 2. nejlepším časem a o 14 sekund obhájil svoje prvenství. Byl to neskutečný pocit, tolik emocí v jednom okamžiku. Je to ohromná zkušenost a okamžik.“ říká po závodě Adam Maxa.

Pro Adama byl závod v Combloux teprve pátým světovým závodem v životě a věříme, že ho toto prvenství bude motivovat k dalším skvělým výkonům. Adam se na špičkové úrovni věnuje také sjezdovému lyžování, ale v posledních 2 letech převážil čas věnovaný kolu.

Adam Maxa zvítězil vyrovnanými výsledky ve všech měřených úsecích (první RZ - 2. místo, druhá RZ - 2. místo, třetí RZ – 4. místo, čtvrtá RZ – 3. místo, pátá RZ – 2.místo a šestá RZ – 2. místo). Po skončení závodu nedokázal Adam dojetím zhodnotit průběh závodu, protože dosáhl v silné anglosaské komunitě sjezdařů historické vítězství pro český sjezd a značku Rock Machine, na které závodí.

Kompletní výsledková listina je zde:

mediální monitoring:

Společnost LEVELSPORTKONCEPT distribuuje značky Rock Machine, Superior, POC, 100%, Lezyne, DVO, Spank, Goodyear, Veloforte, DMT, LEKI, Kästle, Mizuno, Kjus, Zone3 a mnohé další.

Více informací o LSK na: www.levelsportkoncept.cz.

BIKE FUN International s.r.o. je výrobcem kol značek SUPERIOR, ROCK MACHINE a FRAPPÉ a cyklistických doplňků a dílů pod značkou ONE BIKEPARTS.

Více informací o BFI na: www.bikefunint.com.

B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY