Please enable JS

Richard Gasperotti

Richard Gasperotti

Richard "Gaspi" Gasperotti je významnou postavou české, evropské ba i světové MTB scény, za svůj život vyzkoušel vše od BMX až do Red Bull Rampage. Je držitelem světového rekordu, kdy v jízdě na kole dosáhl neuvěřitelné rychlosti 211,5 km/h. V dnešní době se ale již koncentruje na hlavní činnost a tou je pořádání dobrodružných výprav do odlehlých koutů světa, kde se snaží objevovat neobjevené MTB trasy. Vymýšlí nové projekty, pracuje jako testovací jezdec pro významné značky a vede vlastní adventure ca


DETAIL

Richard "Gaspi" Gasperotti je významnou postavou české, evropské ba i světové MTB scény, za svůj život vyzkoušel vše od BMX až do Red Bull Rampage. Je držitelem světového rekordu, kdy v jízdě na kole dosáhl neuvěřitelné rychlosti 211,5 km/h. V dnešní době se ale již koncentruje na hlavní činnost a tou je pořádání dobrodružných výprav do odlehlých koutů světa, kde se snaží objevovat neobjevené MTB trasy. Vymýšlí nové projekty, pracuje jako testovací jezdec pro významné značky a vede vlastní adventure campy. Mezi jeho největší počiny patří projekt ZAM.

 

ZAM 5

Někteří lidé považují cestování za cestu, která je dovede k cíli. Někteří lidé považují samotnou cestu za ten jediný cíl. Některé cesty nikdy nekončí, jako například ZAM, dobrodružství na horských kolech, které pokračuje dál a dál.

ZAM je dobrodružství evropské MTB legendy, čtyřnásobného účastníka Red Bull Rampage, Richarda Gasperottiho (38). Cesta začala v roce 2012, když Gaspi dorazil do vzdálených mongolských hor Altai prozkoumat divoké a neobjevené MTB trasy a sjezdy.

Během mongolské expedice urazil Gaspi přes 15 000 km ve speciálně upravené dodávce, která se stala transportem, základním táborem a kompletním zázemím pro celý tým, který čítal čtyři lidi. A samozřejmě dalších mnoho kilometrů urazil na kole.

ZAM  bude v roce 2016 pokračovat, je to nejen nekončící cesta, ale také možnost jak objevit neobjevené krásy naší planety, které jen čekají na to až budou objeveny některým z MTB odvážlivců.

Staňte se součástí projektu ZAM, pojeďte s námi na místa, na které se ostatní neodváží. Zam znamená v mongolském jazyce cesta. Zapamatujte si tohle slovo, je to totiž také název, který označuje speciální MTB projekt, o kterém uslyšíte ještě v několika příštích letech.


B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY