Please enable JS

Michal Strejc

Michal Strejc


DETAIL

Soustředění Stubaier Glacier

Zimní sezóna se rychle blíží, závody jsou v dohlednu pár týdnů a sněhu na Stubai je tak akorát. Pro další z našich reprezentačních výjezdů jsme proto zvolili právě destinaci Stubaiského ledovce, kde jsme se po dobu 10 dní důkladně připravovali na sezónu plnou světových, evropských a českých pohárů s vrcholem v podobě mistrovství světa ve španělském středisku Boí Taull.

Tyto dny jsme věnovali z velké části objemovým tréninkům, které jsou náročné na vysokou hodinovou dotaci. S tímto problémem se na Stubai dá velmi lehce vypořádat, protože jeden výstup od spodní k nejvyšší stanici lanovky zaujme něco kolem dvou hodin a 1 600 nastoupaných metrů, zkrátka ideální trénink na dlouhé výstupy závodů světových pohárů. Protože jsme se na ledovci pohybovali vysoko nad 2 000 m n.m., kde jsou tréninky náročnější, bylo potřeba lehce ubrat na intenzivní formě tréninků. Těm jsme se věnovali v Neustiftu, kde jsme byli ubytovaní.

Rád jsem si po letní pauze opět osvojil techniku práce v depu, výstupů a pohybu v horském terénu. Náš tým se skládal ze 4 reprezentantů, společně se mnou Ondřej Nenadál, Marek Foltýn a Marcela Vašínová. Vedeni jsme byli fenomenálním horolezcem a skialpinistou Radoslavem Grohem, při tréninkovém plánu od elitní běžkařky Káji Grohové.

Nezbytnou součástí skialpinistického soustředění je samozřejmě výbava. Při mých trénincích mě věrně doprovázely lyže Kästle, hůlky Leki a oblečení Mico sport.


B2B LEVELSPORTKONCEPT
VSTUP PRO OBCHODNÍ PARTNERY