NOVINKY

LEKI sezóna 2020/2021

29. březen 2021 / Ski

Včera skončila minulá sezóna, dnes začíniá příprava na novou sezónu

S koncem světového poháru v Lenzerheide, dospělá ke svému konci velmi úspěšná sezóna 2020/2021 alpského lyžování. Během celého světového poháru putovalo sedm z deseti křišťálových glóbů k LEKI. Na světovém mistrovství v Cortina D´Ampezzo získali atleti LEKI 27 z možných 36 medailí. Gratulujeme!

První celkový glóbus pro Alexis Pinturault

Alexis Pinturault byl schopný úplně poprvé vyhrát celkový světový pohár. Třešničkou na dortu byl malý křišťálový glóbus za obří slalom. Již po čtvrté v řadě získal Beat Feuz malý glóbus pro nejlepšího sjezdaře sezóny. Také Lara Gut-Behrami
byla schopna zaútočit již po třetí v Super G, po letech 2014 a 2016. Malý sjezdařský glóbus putoval k Sofii Goggia již po druhé. Její italská týmová kolegyně Marta Bassino si byla schopna zajistit svůj první glóbus za obří slalom. Slalom byl vzrušující až do samého konce. S vítězstvím v posledním závodě Katharina Liensberger získala svůj první glóbus v této disciplíně.

Ředitel LEKI racing Hans-Peter Kummer je také absolutně spokojený

Tato sezóna pro nás byla velmi úspěšná! Někdo by mohl říct, že jsme zdaleka tou nejúspěšnější značkou. Na konci to bylo stále víc a víc vzrušující. Alexis Pinturault si zaslouží obrovský respekt. Potom co byl v Kranjska Gora velice nervózní udržel svoje nervy na uzdě během finále světového poháru a zhodnotil všechny své zkušenosti. Jakožto vítěz obřího slalomu si byl schopen zajistit, jak malý glóbus v této disciplíně, tak celkový glóbus. Také mě fascinovala Katharina Liensberger. Během sezóny byla ve slalomu velmi silná a získala svůj první křišťálový glóbus díky svému vítězství v posledním závodě. Co se týká našich produktů, tak se náš nový chránič holení dostal až na světový pohár. Vyvinuli jsme tvar přizpůsobeny přímo pro Emanuel Feller. Jeho druhé vítězství sezóně během finále světového poháru nám potvrdilo, že se naše snaha naprosto vyplatila. I přes Korona virus proběhla sezóna bez větších potíží. Pravidelně jsme byli testováni, třikrát týdně. Tyčku v nose jsem měl asi tak stokrát, ale stálo to za to. Minulá sezóna skončila včera a přípravy na tu následující začínají dnes. Pro nás technický tým to znamená čas na další vývoj: Blízce spolupracuje s našimi atlety a upravujeme naše produkty podle jejich přání a požadavků na novou sezónu. Samozřejmě jsou i plánované nějaké diskuze týkající se smluv. Rozhodně se těšíme na novou sezónu, která vyvrcholí Olympiádou.