NOVINKY

GR8 TRAILS 2022 – LEKI HARRACHOV SKYRACE

24. červen 2022 / Ski/Outdoor

"Egy volt síugró uralta a Harrachov-hegyek alatt."

Szombaton 18.5. A GR8 TRAILS terepfutó sorozat harmadik része, amely idén egyszerre volt a csehországi Skyrace junior és U23-as bajnokság, valamint a juniorok és az U23-asok számára az andorrai világbajnokságra való kvalifikációs verseny és az olaszországi világbajnokságra való pótselejtező is A hegyi félmaraton igényes útvonalát a cseh elit futó, Vít Pavlišta új pályarekorddal hódította meg, aki 1:55:38-as idejével a harrachovi verseny történetében elsőként maradt két óra alatt. Érdekesség, hogy Vít egykori síugró, aki a harrachovi K 120-as sípályán szerzett tapasztalatokkal rendelkezik.

Minden bizonnyal a sífutó sorozat legigényesebb versenyét szolgálták a szervezők a LEKI HARRACHOV SKYRACE résztvevőinek a harrachovi síugrósáncok alatt. A Krkonoše Nemzeti Park hegyvidéki terepén a kihívásokkal teli szakaszok, fűszerezve a K12O síugráshoz, a Čertova hora (1022 m) és a Mumlava folyó több gázlója tesztelte a futók teljes felkészültségét, ugyanakkor olyan látványos szakaszokat kínált, amelyekkel más versenyeken nem találkozhatunk. A leghosszabb félmaratoni táv legjobbját Vít Pavlišta érte el 1:55:38-as idővel, akit a világbajnoki nevezésért küzdő junior versenyzők, Marek Effenberger 2:02:06 és Vojtěch Růžek 2:09:31-es idővel zavartak meg az első felében. A nőknél Helena Uhlířová 2:32:27 órás idővel nyerte a versenyt. Az országos meghívásra pályázó versenyzők közül csak Jolanta Byrtus nyűgözte le őket 2:47:06 órás idővel. Dalibor Bartoš 0:59:22 és Jana Pekařová 1:03:53 volt a leggyorsabb a 12 km-es távon. Patrik Chlubna 0:33:32 és Michaela Vojteková 0:37:50 volt a legjobb a legrövidebb, 6 km-es távon.

A gyermekek számára 300, 900 és 1500 méteres távok voltak, és a legkisebb versenyzők alacsony részvétele ellenére nyilvánvaló volt, hogy még a nehezebb pályaprofilok is szórakoztatóak lehetnek a fiatal sportolók számára, ami a célba érés ívén keresztül a pálya során nyilvánvaló volt.