Please enable JS

NOVINKY

Filip Adel először végzett a második helyen a cseh kavicsbajnokságon

17. srpen 2022 / Bike

Az első cseh kavicsbajnokságra Hlinskóban került sor. A bajnoki címet Marek Rauchfus (Česká spořitelna Accolade) nyerte, aki végül Filip Adel (Superior Team) előtt diadalmaskodott. Jan Jobánek a kavicsbajnokságban debütáló Jan Jobánek az ötödik helyen végzett.

Az 54 kilométeres pályán elit férfiak, elsősorban MTB-specialisták, de cyclo-crossosok is bekapcsolódtak a bajnoki címért folytatott küzdelembe. A versenyzőket még a versenynapon uralkodó esős időjárás sem tántorította el, és meglepően sokan, 67 "kavicsos versenyző" jelent meg a rajtvonalnál a premierre.

Röviddel a rajt után az Adel, Rauchfuss, Mayer és Paprstka alkotta vezető négyes a réten átvezető emelkedőn és az első technikás erdei szakaszokon leszakadt. Marek Rauchfuss a pálya felénél a legnehezebb lejtmenetre tervezte a támadást, és sikerült kis előnyre szert tennie Filip Adellel szemben. Néhány kilométerrel a cél előtt aztán egy kiváló üldözéses lovaglással sikerült Marek mögé visszahúzódnia, de a végén már nem tudta tartani vele a lépést.

"A verseny a házam mögött volt, így az elmúlt hetet gyakorlatilag a pályán töltöttem. Ráadásul általában egyáltalán nem hordok kavicsos gumikat az X-Roadomon, így elsősorban azt akartam megtapasztalni, hogyan viselkedik. A vezetési stílus eléggé eltér attól, amit a fullosoktól megszoktam. Vannak olyan szakaszok, ahol csak úgy repül a kavics, de vannak olyan helyek, ahol ébernek kell lenni és fejjel kell vezetni" - mondta Filip Adel a hazai versenyre való felkészüléséről. "A szombati körülmények megfeleltek nekem, jól éreztem magam, és amikor néhány kilométer után az első négyben maradtunk, figyelni akartam a lejtőkre, hogy ne kövessek el felesleges hibákat. Mégis sikerült valamit eltalálnom a hátsó részemmel, de szerencsére a tejjel sikerült. A verseny közepén jöttek a kemény kijáratok és a legkeményebb lejtmenet, ahol Marek Rauchfuss mintegy 20 másodperccel megelőzött. Aztán időfutam lett belőle, és kb. 10 kilométeren keresztül radíroztam a lemaradást. Néhány kilométerrel a cél előtt még kétszer próbálkoztam, de Mára résen volt, és nem lett belőle semmi. Az utolsó lejtmenetben a vizes füvön 50-nél repültünk, és nem igazán akartam szoros küzdelembe keveredni. Pozicionálisan elég rosszul mentem bele az utolsó előtti kanyarba, és a bukkanókon is hátráltam, így a végén elvesztettem a versenyt. Jó verseny volt, élveztem a futamot és a Marával való küzdelmet a bajnoki címért. Ráadásul néhány nap kavicson töltött idő után elmondhatom, hogy egy kicsit jobban megértem ezt a szakágat:)" - mondta Filip a célban.

A Cseh Köztársaság Gravel Championship Hlinsko 54km 2022 összesített eredményei: