Please enable JS

NOVINKY

Az ATT Investments legjobb eredménye a cseh és szlovák bajnokságon Matúš Štoček 3. helye.

27. červen 2022 / Bike

Az ATT Investments kerékpárosai a múlt héten a cseh és a szlovák országúti kerékpáros bajnokságon, Mika Heming pedig a német bajnokságon vett részt. A legjobb eredményt Matúš Štoček érte el, aki a tömegrajtos versenyben a 3. helyet szerezte meg, csak a győztes Peter Sagan és a második Lukáš Kubiš a Dukla Bánská Bystricából előzte meg.

A bajnokság két részből állt. Először június 23-án, csütörtökön az egyéni időfutamot rendezték meg, majd a hétvége mindkét napján a tömegrajtos versenyek következtek. Szombaton a nők együtt versenyeztek a juniorokkal, utánuk pedig a juniorok. Vasárnap az elit és az U23-as férfiak álltak rajthoz, közös futamban egyetlen győztessel.

Az ATT Investments vendégei voltak a cseh országúti kerékpáros legendák, Roman Kreuziger, a Bahrain Victorious csapat jelenlegi sportigazgatója és Ján Svorada, a Grand Tours 11 szakaszgyőztese. A csapat ezután a tömegrajtos verseny során kiszolgálta a külföldi csapatok kiválasztott versenyzőit.

Az U23-asok időfutamában Michal Rotter és Jan Kašpar az 5., illetve a 7. helyen végzett a győztes Mathias Vack mögött, aki a Trek-Segafredo világcsapathoz tart. Az Elite kategóriában csak Tomas Jakoubek az ATT Investments versenyzője indult, és a 6. helyig nyomta magát, amikor a tapasztalt Jan Bárta, aki korábban a Bora-hansgrohe csapatnál versenyzett, győzött.

A vasárnapi versenyen a mai cseh kerékpársport legnagyobb sztárjai közül többen is részt vettek, mint például Jan Hirt a belga Intermarché-Wanty-Gobert Materiaux csapatból, Pavel Bittner, az 1. Vojtěch Řepa, aki a spanyol Kern Pharma csapatánál versenyez, ahonnan idén távozott az ATT Investments csapatától, a már említett Mathias Vacek, Petr Vakoč, aki tavaly Mathieu Van der Poellel versenyzett az Alpecin-Fenix csapatában, Michal Schlegel a szintén spanyol Caja Rural - Seguros RGA csapatától, Daniel Turek az osztrák Felbermayr-Simplon Wels csapatától és Petr Kelemen a svájci Tudor Pro Cyclingtól. A szlovák versenyzők közül a legnagyobb sztár Peter Sagan a TotalEnergies csapatából.

Matěj Zahálka (Elkov-Kasper) egy hosszú szlalomozással uralta a cseh bajnokságot. A cseh ATT Investments versenyzői közül Karel Tyrpekl volt a legjobb, aki a 19. helyen végzett. Csapattársa a bajnokság szlovák ágán, Matúš Štoček lényegesen jobban teljesített, és a 3. helyen végzett.

Mika Heming is nagyon jól szerepelt a német bajnokságban. Az U23-as kategória 68 versenyzőt felvonultató időfutamában a 14. helyet szerezte meg. Még értékesebb helyezést ért el az U23-as és az elit kategória közös versenyén, amelyen az élvonalbeli csapatok legjobb kerékpárosai vettek részt, mint a győztes Nils Pollit a Bora-hansgrohe-tól, csapattársai Emanuel Buchmann és Lennard Kämna, valamint Nikias Arndt (DSM), aki a 2. helyet szerezte meg, és Simon Geschke (Cofidis), aki 137 versenyző közül a 3. dobogóra állt.

Nagyon nehéz verseny volt, az első 19 kerékpáros egymás után ért célba, érezhető időhátránnyal, és Mike Hemingnek 22 évesen sikerült a 15. helyre befutnia, maga mögött hagyva olyan világcsapatok versenyzőit, mint Pascal Ackermann (UAE Emirates), John Degenkolb (DSM), Max Walscheid (Cofidis), Max Kanter (Movistar) stb.

Az ATT Investments csapatának várakozásai különösen a vasárnapi cseh bajnoki futamon voltak nagyobbak, mint a valóság. Nem mindig sikerül minden.  Ami mindig ösztönzőleg hat egy részletesebb gyökérelemzésre. Az idei szezonban eddig nagyon jól teljesített a csapat, és ugyanannyi UCI pontot gyűjtött, mint eddig bármikor. Most a csapatvezetésen és a versenyzőkön múlik, hogy a cseh bajnokságot megelőző eredményekre építsenek a legközelebbi versenyen, a romániai Nagyszebeni Körversenyen (2.1).