Please enable JS

NOVINKY

Az ATT Investments a második legjobb európai csapat az UCI pontok tekintetében a nemzeti bajnokságok után!

28. červen 2023 / Bike

Nagyon örülünk, hogy partnerünk - az ATT Investments csapata - jól teljesít. A csapat minden versenyzőjét POC sisakok és védőszemüvegek védik.

27.06.2023 | TZ ATT Investments, fotó: TZ ATT Investments: Filip Bezděk, BringaSport és a FB csapata

A szezont ötletesen félbevágó országos bajnokság után, ahol a cseh kontinentális csapat versenyzői begyűjtötték az UCI-pontok nagy részét, az európai kontinentális csapatok között a második helyre léptek előre az UCI aktuális ranglistáján. Csak a Jumbo-Visma nevű fejlesztőcsapat áll jobban. Már nyolc győzelemmel rendelkeznek az UCI naptárversenyein, ami több, mint amennyit az előző három évben együttvéve gyűjtöttek.

A Cseh és Szlovák Köztársaság, Magyarország és Észtország nemzeti bajnokságai során az ATT Investments versenyzői összesen 321 pontot gyűjtöttek.

Matúš Štoček szerezte a legtöbb pontot (150) az időfutam és az országúti verseny megnyeréséért. Dina Márton, aki a magyar bajnokságban az időfutamban 4., az országúti versenyben pedig a tömegrajtos versenyben 2. lett, a második legtöbb ponttal (90) járult hozzá. Jakub Otruba 50 pontot szerzett az időfutam megnyeréséért.

Az UCI ranglistájának mai frissítésével tehát a cseh Conti csapat pontszáma 721 pont, amivel az európai csapatok között a 2. helyen állnak! Az UCI-nál pedig 175 kontinentális csapat van regisztrálva világszerte, több mint a fele Európában.

Tehát csak egy csapat van, amelyik jelenleg jobban teljesít Európában. Az UCI által jelenleg a világ második legjobb csapataként rangsorolt tartalékcsapat, a Jumbo-Visma. Ők 30 ponttal előzik meg a cseh csapatot.

Jó tudni, hogy fejlesztőcsapatokat szinte az összes topcsapat működtet. És hogy ez nem volt mindig így. Ez inkább az utóbbi évek tendenciája.

Szervezésük nem mindig egyforma, de általában olyan felállásokról van szó, amelyeket fiatal tehetséges kerékpárosok uralnak, akik legalább Conti-szinten színvonal feletti támogatást kapnak. A legjobb csapatok a hazai versenyzők lehetőségei mellett aztán legalább Európából összeszedik a legjobbakat.

Vegyük a Jumbo-Visma példáját. A fejlesztőcsapatuk 15 19 és 22 év közötti versenyzőt számlál. Közülük 7 helyi, azaz holland, a többiek pedig öt kerékpározásban fejlett európai országból és egy az Egyesült Államokból toboroznak.

Az ATT Investments nagy változása a győzelmek számában is megmutatkozik. A kontinentális szinten először 2020-ban tette le a névjegyét. Abban az évben két győzelmet aratott az UCI naptárában szereplő versenyeken. Ezek Vojta Repának estek, akit szintén ezek az eredmények katapultáltak a spanyol ProTeams Kern Pharma csapatához. Egy évvel később a csapat öt dobogós helyezést és hét 4. helyet ért el, de győzelmet nem. Tavaly viszont három győzelemmel zártak. Erről Mika Heming és Tomas Barta gondoskodott. És ők is, ezen eredmények alapján, a szezon után egy szinttel feljebb léptek, mégpedig a svájci Tudor Pro Cyclinghez, illetve a spanyol Caja Ruralhoz.

Az ATT Investments idén már 8 győzelemmel áll a szezon felénél! Ezek az egész csapat munkája, de a dobogó legmagasabb fokára 3x Dina Márton, 2x Jakub Otruba és Matúš Štoček, valamint 1x Tomas Jakoubek állhatott fel.

Feltételezzük, hogy ez nem a csapat idei végleges rekordja. Megvannak a sportolóik, a létesítményeik és a programjuk ahhoz, hogy további sikereket adjanak hozzá. Bizonyára megfelelő önbizalom, és ha jobban megnézzük a csapatot, a csapatkohézió.

Holnap Lengyelországban kezdenek a hagyományos Solidarnosc-on, majd július első dekádjában a Nagyszebeni Túra következik, aztán októberig gördül a versenyzői körhinta a világbajnokság, a Cseh Túra, a Szlovák körverseny stb. csúcspontjaival.

Közülük hatan már aláírtak az első csapathoz jövőre vagy 2025-től. Ráadásul sokukat alkalmi jelleggel használja az alapcsapat a számukra kevésbé fontos versenyeken, azaz főként az első számú kategóriában, mint például a Cseh körverseny, de egy szinttel feljebb, azaz a Pro kategóriában is.

Tehát ez egy teljesen más liga a Conti-csapatokhoz képest. Az ATT Investments jelenlegi helyzete még inkább kiemelkedik.

A pontok jók, de jobban láthatóak, és ezért jobban felértékelődnek a győzelmek vagy a dobogós helyezések. Három bajnoki cím plusz egy második helyezés minden bizonnyal újabb ok arra, hogy nagyon elégedettek legyünk az ATT Investments csapatával.