LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

Vypnout pozadí

Exkluzivní oblečení na svahy, do hor i do města

Nabízené značky

O značce

HISTORIE A FILOZOFIE

 

PRVNÍCH 200 LET


1804    Georg Schöffel získal koncesi na obchod s punčochami v malém městě Schwabmünchenu, v té době významného centra pletařské výroby

1852    První skutečný obchod s látkami rodiny Schöffelových.

1961    Hubert Schöffel (narozen 1930) začal vyrábět vycházkové kalhoty a na konci 60. let zaznamenal trend směrem ke sportovnímu stylu a oblečení pro volný čas. Během několika let se z něj stal „král turistického oblečení" díky výrobě kalhot pod kolena a větrovek.

1983    Začíná éra GORE-TEX®u. Po mnoha zklamáních s tímto novým materiálem je Schöffel jediný, kdo v něj stále věří. A stává se vítězem! Začíná éra funkčního sportovního oblečení - a výrobce elegantního turistického oblečení se stává mezinárodně uznávanou značkou.

 

SCHÖFFEL DNES


Dnes je společnost Schöffel pod vedením Petera Schöffela pevně zavedenou značkou v oblasti sportovního oblečení. Outdoor se už dávno stal způsobem života. A Schöffel zastupuje horské sporty, otdoorové sporty a lyžování takovým způsobem, jak to dokáže jen málo značek. Společnost zaměstnává 195 lidí a má centrálu ve Schwabmünchenu, která se zabývá především vývojem produktů, výzkumem, marketingem, distribucí, zákaznickým servisem a správou společnosti. Cílem je růst a mezinárodní působnost. Outdoorové oblečení, lyžařské oblečení a oblečení do hor jsou klíčovými segmenty značky Schöffel. V dnešní době Schöffel představuje určitý přístup k životu. Zvláště ve světě, který je stále více technizovaný, roste touha po skutečných dobrodružstvích a zážitcích, které může nabídnout jen příroda. Ti, kdo se cítí dobře v produktech Schöffel při turistice v horách a na dlouhých túrách, si tyto produkty zajisté nebudu chtít nechat ujít ani v běžném životě.

 

Jako lídr na trhu si SCHÖFFEL stanovil za cíl, hrát významnou roli jako respektovaná prémiová značka v Evropě. Tento požadavek byl zdůrazněn úspěšným uzavřením sponzorské smlouvy s rakouskou lyžařskou asociací (ÖSV), která oblečení SCHÖFFEL reprezentovala na OH 2010 ve Vancouveru! Kombinézy a další oblečení SCHÖFFEL využíval alpský rakouský tým (alpské lyžování, snowboard, crossové disciplíny) nejen na OH, ale také po celou sezónu. Exkluzivní modely bund, kalhot a závodních kombinéz byly vyrobeny z nejlepších materiálů a byly testovány v aerodynamických tunelech AUDI v Ingolstadtu.

 

SCHÖFFEL může být taktéž hrdý na svůj horolezecký tým, Gerlinde Kaltenbrunner a jejího manžela Ralfa Dujmovitse, kteří každoročně zdolávají nejvyšší vrcholy světa právě s pomocí kvalitního technického oblečení značky SCHÖFFEL.