LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

Vypnout pozadí

Ovčí vlna chladí v létě, hřeje v zimě

Nabízené značky

Stránka není publikovaná

REWOOLUTION - Technické info

Zpracování ovčí vlny


Ovčí vlna, kterou získá zákazník při koupi některého z našich výrobků, prochází sofistikovaným procesem čištění a zpracování. Finální výrobek tohoto procesu je rouno (mykané), které používám jako náplň všech výrobků značky Merino. Jako potahových látek je použito hlavně potištěné bavlny nebo domestiku, podložky jsou v režném bavlněném plátně. Spací pytle a dětské fusaky jsou pošity omyvatelnou látkou.

Funkční prádlo Merino


Jeden z nejpraktičtějších výrobků, který se získává zpracováním vlny, je funkční prádlo. Funkční prádlo Merino se též nazývá termoprádlo díky svým vynikajícím vlastnostem týkajícím se teploty lidského těla. Nejenže toto prádlo dokáže udržet stálou teplotu a hřát i za těch nejchladnějších nocí, ale dokonce si hravě poradí s vlhkem. Funkční prádlo Merino je často využíváno i vrcholovými sportovci, zvláště horolezci a polárníky.

Teplo a sucho


Proč byste si něco takového měli kupovat? Funkční prádlo Merino Vám z ovčí vlny totiž snadno zajistí dvě věci, které běžné syntetické a přírodní látky nesvedou:

  • konstantní teplo
  • sucho

Ovčí vlna je skvělým izolantem, udržuje tělesnou teplotu uvnitř a chlad venku. Vaše kůže je tedy dostatečně chráněna před zimou a Vy se jednoduše zahřejete sami. Sucho je zajištěno další speciální vlastností funkčího prádla Merino. Vlákna vlny pocházející z ovce mají totiž schopnost učinně odvádět tělesnou vlhkost do okolního prostředí. Mluvíme zde hlavně o potu, ale to samé platí pro jakýkoliv zdroj vlhka. Dokonce i mokré funkční prádlo Merino hřeje a chrání svého nositele - ideální prádlo do špatného počasí!

Nabídka funkčního prádla


Funkční prádlo Merino se vyplatí vždy, když vám jde o pohodlí a kvalitní zdravotní podmínky. Při sportovních aktivitách je pohoda povrchu těla jedním z důležitých faktorů. Budete mít jistotu, že Vám či Vašim blízkým bude teplo a bez zbytečného pocení!

 

TECHNOLOGIE

 Rewoolution systém kombinuje tradiční způsob předení a přidanou technologickou inovací CompACT³. Tento systém předení upravuje vlákno a dodává našim produktům lepší mechanické vlastnosti.

Hlavní rozdíly - výsledky:
   •  vlákno je tenčí a.bez chloupků
   •  látka je pružnější, pevnější a jemnější na omak
   •  látka je pružnější
   •  redukuje vznik nopů a brání plstnatění

Všech těchto vlastností využívají naše produkty pro sport. Zároveň je nutné zdůraznit, že vše je založeno na fyzikálním, přírodním, principu.

 

PROCES ŠITÍ 

  • poprvé byl použit způsob sešití ve funkčním prádle obvyklý pro luxusní oblekoviny.
  • šicí systém "tří jehel" používaný pro produkty Rewoolution pro sestavování produktů, je mnohem víc než stylistický detail: Kromě kontrastu - ostřejší a světlejší barva nití - zaručuje maximální pružnost a optimální odolnost pro extrémně vysoký výkon technického oblečení.