LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

Vypnout pozadí

Ovčí vlna chladí v létě, hřeje v zimě

Nabízené značky

Stránka není publikovaná

REWOOLUTION - O značce

FILOSOFIE

 

Ovčí vlna jako spotřební textilní materiál doprovází lidstvo od nepaměti a vždy byla ceněna pro své úžasné termostatické a léčebné vlastnosti. Je všeobecně známo, že ovčí vlna má vynikající vlastnost - známou jako "suché teplo", kdy je schopna působit jako optimální tepelný izolant tělesné teploty vůči vnějšímu prostředí. Znamená to, že ovčí vlna vytváří kolem vašeho těla či jeho částí tepelný obal, který zabraňuje podchlazení, což již naši předkové znali a využívali i při tlumení bolestivých projevů nemocí jako je astma, revmatizmus, různé alergie a v neposlední řadě i tvz. studené nohy, což ocení hlavně ženy všech věkových kategorií.

Ovčí vlna chladí v létě, hřeje v zimě


Výrobky z ovčí vlny jsou charakteristické svými mimořádnými vlastnostmi, mezi které patří výborné termoregulační schopnosti. Ovčí vlna Vás v létě ochladí a v zimě zahřeje.

Výrobky z ovčí vlny se přizpůsobí vaší tělesné teplotě. Díky tomu nedochází v teplém období k nadměrnému pocení. Ovčí vlna zároveň perfektně izoluje od okolního chladu.

 

POZOR STOPA!

  Pozor stopa!  

 

První zážitek při cestování je odjezd. Znáte ten pocit, než někam vyrazíte. Chcete být na místě včas a připraveni. Také Rewoolution chce mít proces odjezdu své vlny pod kontrolou. Vertikální struktura firmy to umožňuje.

Firma sleduje vznik a vstup své vlny do technolockého procesu úpravy a zpracování od počátku až po výrobu látky. To umožnuje konečnému uživateli vysledovat původ vlákna, které nosí. Vše začíná na Novém Zélandu. Na vyhlášených místních ovcích, jejichž vlna je základem pro italskou produkci.

Od ovce, přes vlákno až do továrny v městě Biella. To jsou stopy produktů Rewoolution - "Made in Italy".

 

100% ŽÁDNÁ NAFTA

  100% žádná nafta  

 

Rewoolution vyvíjí avantgardní projekt pro lidi, kterým záleží na přírodě. Sport a příroda k sobě mají velmi blízko.

Tenké vlákno z přírodního, čistého Merina a z něj vytvořená pletená látka, to všechno bez chemie, přírodní cestou.

Tato cesta je technologicky náročná ale nutná, pokud chceme, aby naše produkty ničím neomezovaly a vyjádřily i vztah k přírodě našich zákazníků.

Všechny vlastnosti vlny se snaží syntetika marně dohnat.

 

TRVALÝ VÝVOJ

 

Reda, mateřská firma, je tradiční výrobce vlněných oblekových látek. Přírodní produkce je pro ni samozřejmostí. Není to pouze prostor pro výzkum, je to především prostor pro další rozvoj.

Rewoolution je kolekce certifikovaná ZQ, z čistá Merino vlny, z ovcí pěstovaných na rodinné novozélandské farmě. Vlna je následně praná pouze v certifikovaných pračkách (Eco Management and Audit Scheme).

Celý proces je sledován a nastaven tak, aby jeho šetrnost k přírodě vytvářela přidanou hodnotu prousktů Rewoolution.