LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

Vypnout pozadí

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Nabízené značky

POC - technické info

ARAMID In-Mold

 

In-Mold je nejrozšířenějším typem konstrukce, která vyniká nízkou váhou a relativně pevnou konstrukcí. Na druhou stranu má však nižší schopnost odolávat průniku vzhledem k tenké skořepině.

 

Aramidové „MOSTY“

 

Díky použití aramidových „mostů" v jádru přilby, jsou nárazové - tlakové síly rozloženy na větší plochu, a zároveň helma získává vyšší strukturální stabilitu. Spojení nerozbitných aramidových plátů a vnitřní skořepiny EPS umožňuje vyrobit velmi lehkou, odolnou a zároveň dobře odvětranou přilbu.

 

VDSAP (VENTILATED DOUBLE SHELL ANTI-PENETRATION)

 

POC patentovaný systém VDSAP se skládá ze dvou samostatných odvětraných skořepin, které jsou umístěny na sobě pro maximální ochranu proti průniku ostrými předměty při zachování dobrého proudění vzduchu a odvětrání.

 

MIPS (MULTI- IMPACT PROTECTION SYSTEM)

 

Technologie MIPS napodobuje chování mozku v lebce v případě nárazu. Mozek je volně uložen v mozkomíšním moku a v případě nárazu dojde k mírnému pootočení, a tím síla, která na něj působí je menší než v případě čelního nárazu. Na tomto principu je založena MIPS technologie.

 

SUPER VENTILATED HELMETS

 

Tím, že POC studuje proudění vzduchu uvnitř helmy, byl schopen vytvořit koncept odvětraní helmy s regulovaným prouděním vzduchu, které si můžete přizpůsobit vnějším podmínkám. Díky kombinaci průduchů brýlí, komínových průduchů v helmě, VDSAP a nastavitelných větracích otvorů, jsou helmy výborně odvětrané, s nízkou hmotností a s vysokou úrovní ochrany.

 

MULTI IMPACT Jádro – Opakované nárazy

 

Některé přilby mají vnitřní jádro vyrobené z EPS (expandovaný polystyren), což je skvělý tlumící materiál, nicméně, je po absorpci rázu trvale stlačen. I když je toto stlačení relativně nepatrné, dochází k poškození integrity jádra a snížení následné absorpce.

 

MULTI- IMPACT PANEL

 

Díky zkoumání přileb závodníků světového poháru v alpském lyžování bylo zjištěno, že v přední části helmy jsou patrná poškození způsobená opakovanými nárazy branek. Poškození helem byla vážnější, než si mnozí mysleli. Toto zjištění vedlo k vývoji nové přilby s integrovaným MULTI IMPACT panelem s vrstvou materiálu k dalšímu tlumení. Multi-Impact panely nalezneme na řadě helem Skull Orbic.

 

VPD Body Armor – Ochrana těla

 

VPD – (Visco-elastický polymer s vysokou hustotou) - mnoho chráničů zad je velmi lehkých, ale nemusí mít optimální vlastnosti pro tlumení nárazů. Některé mohou mít dobré výsledky v případě jednoho nárazu, ale na druhý dopad už se bude přenášet mnohem větší množství energie na uživatele a při třetím ještě větší množství a tak dále.

 

VPD Vest

 

Bezpečnostní třída - Chránič POC SPINE VPD VEST splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy CE EN 1612-2 třída 2. Hodnota reziduální energie po nárazu je pouhých 6,5 KN!

 

Kompletní info o konkrétních technologiích najdete přímo na stránkách výrobce - ZDE