POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Značka LEKI na sklonku roku boduje

Značka LEKI slaví už na počátku sezony 2011/12 velké úspěchy. To především v alpském a běžeckém lyžování, kde jsou rukavice a hole LEKI významnou součástí náčiní TOP sportovců pro dosažení těch nejlepších výsledků. Mezi nejvýznamnější sportovce LEKI patří světoznámá německá lyžařka Maria Riesch, která byla vítězkou světového turnaje 2010/11. Stejným výsledkem i výbavou se pyšnil Chorvat Ivica Kostelic. Nesmíme také zapomenout na Michala Šlesingra.

V nadcházející sezoně se ze sportovců LEKI 18. prosince v Courchevel prosadila Tanja Poutiainenová, která skončila ve slalomu žen druhá hned za Marlies Schildovou. V druhém závodě 20. prosince ve Flachau si Marlies dojela opět pro první pozici, hned za ní skončila Maria Hölf-Rieschová. V dalším závodě 29. prosince v Lienz bodovala opět Marlies Schildová, za ní dojela třetí Mikaela Shiffrinová.

Muži se také činili, v prvním závodě slalomu v Alta Badia si pro druhé místo dojel Giuliano Razzoli a pro třetí Felix Neureuther. V druhém závodě slalomu mužů 21. prosince ve Flachau zabodoval Ivica Kostelic, druhý dojel Andre Myhrer a třetí Cristian Deville.

Dne 16. prosince ve Val Gardena –Gröden se v závodě Super G předvedl  prvním místem Beat Feuz, druhý skončil Bode Miller. Obří slalom byl 18. prosince v Alta Badia radostný pro vítězného Massimiliana Blardona i třetího Philippa Schörghofera, 28. prosince v Lienz zase pro první Annu Fenningerovou, druhou Fredericu Brignonovou a třetí Tessu Worleyovou. Ve sjezdu 29. prosince v Bormiu bodoval Didier Defago.

V běžeckém lyžování se závodníci LEKI také drží v předních pozicích. Lídrem je bezpochyby Kaisa Mäkäräinen, která vyhrála světový titul v loňském roce. V nové sezoně zatím slaví úspěchy Švédka Helena Ekholm, která 15. prosince v Hochfilzenu získala 3. místo v 7,5 km sprint a byla druhá 18. prosince ve stíhacím závodě na 10 km. O den dříve si urval 1. místo ve stíhacím závodě na 12,5 km Andreas Birnbacher. Ve štafetě se předvedl také náš Michal Šlesingr, který se zbytkem českého týmu skončil na 2. místě, a završil tak úspěšnou vlnu LEKI jezdců na konci roku 2011.