POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Zdeněk Mlynář na průběžném 2. místě po 3. závodě TOI TOI Cupu 2011

V sobotu 08. 10. 2011 pokračoval český pohár v cyklokrosu tradičním závodem v Lošticích. Po předchozím, pro krosy netypickém tropickém počasí, nastala změna a vše, co patří ke krosové sezóně, si mohli užít i účastníci TOI TOI Cupu. Podmáčenou trať, krátký, ale intenzivní déšť, teploty od 5 – 10°C a velice čerstvý a silný vítr – to vše museli zvládnout i závodníci z Focus Cycling Teamu.

Na technické, velice zamotané trati s krátkými rovinami, která nenabízela moc šancí na předjíždění, se startovní pole okamžitě natáhlo. Po prvním kole se Zdeněk Mlynář (Focus Cycling Team) pohyboval kolem 12. – 15. místa společně s Lubošem Petrušem (KC Hlinsko). Josef Soukup (Focus Cycling Team) po nepovedeném startu jezdil ve skupince mezi 25. – 30. místem.

Pořadí se díky pádům a různým kolizím velice rychle měnilo. Podmáčená trať dělala problémy hlavně mladým závodníkům. Naši závodníci se postupně prokousávali startovním polem, ale do samotné špice závodu se jim tentokrát dojet nepodařilo. Zdeněk Mlynář se postupně propracoval na 5. místo, o které se v posledních kolech přetahoval s Petrušem, jenž dojel jako nejlepší z kategorie U23 na 6. místě. Josef Soukup si dojel na konečné 17. místo. Závod vyhrál Petr Dlask před táborským Davidem Káškem a Vladimírem Kyzivátem.

Celkově se už Zdeněk Mlynář v pohárovém klání posunul na průběžnou druhou příčku. Focus Cycling Team podporuje značka SH+.