LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Zdeněk Kříž získal další zlato při závodě seriálu Rock Point - horská výzva

Zdeněk Kříž spolu se svým parťákem Michalem Štantejským z týmu The North Face Czech Republic získali po minulém vítězství v Krkonoších další zlaté medaile, tentokrát v Krušných horách.
Výstřižek.JPG

Útočí na celkové vítězství. Zdeněk Kříž a Michal Štantejský z týmu The North Face Czech Republic ovládli také třetí závod seriálu Rock Point - Horská výzva. Po červnovém prvenství v Krkonoších, vyhrála tahle dvojice i zastávku v Krušných horách. Tentokrát ale vítězové přiběhli jen se čtyřminutovým náskokem.

“Měli jsme trochu složitější podmínky - nahoře byla mlha a my jsme na jedné pastvině po třetí občerstvovačce ztratili značku a nebyli schopni ji najít, takže jsme tam strávili poměrně dost času. O co jsme vedli, o to jsme bohužel přišli. Ztratili jsme určitě přes půl hodiny. Zpátky jsme se vrátili až na nějaké sedmé osmé místo, takže jsme zahájili stíhačku, ze které jsme teda dost vyřízení, ale vyhráli jsme a to je hlavní,” popsal situaci Zdeněk Kříž, který se do čela na třiašedesátikilometrové trase Long dostal až v samotném závěru. 

“První dvojici jsme doběhli před Klínovcem. Během výběhu jsme náskok trochu navýšili, ale měli jsme strach, co s námi udělá závěrečný seběh do cíle, protože jsme byli už dost prošití. Dopadlo to krásně a máme díky tomu parádní ráno,” doplnil druhý z vítězného dua Michal Štantejský, když dvojice cílovým prostorem proběhla po šesti hodinách a sedmačtyřiceti minutách.

Zatímco jako vítězové v Krkonoších měli hodinový náskok, tentokrát na ně druzí v pořadí ztratili pouhé čtyři minuty. Ze stříbra měli radost Jakub Honner a Petr Lukosz. “Pro nás je to výhra. To, že jsme byli od třetí občerstvovačky v čele, protože kluci zakufrovali, jsme ani nevěděli. Došlo nám to, až když nás před posledním kopcem předhonili, ale vrásky nám to rozhodně nedělá, protože zatímco my šli na doraz, oni šli dvakrát rychleji. Jsou jako z jiné planety, takže stříbro je pro nás prakticky vítězství,” usmál se Jakub Honner z týmu Nicotrans a.s..

Bronz na královské dlouhé trati brali Strakoničtí dudáci, tedy Jindra Králík a Petr Dvořák. Jen těsně pod stupni doběhla dvojice Medaři s litoměřickým policistou Tomášem Liscem a jeho parťákem Davidem Kopalem. “Je to pro nás historické umístění. Stále ale jdeme nahoru. Minule jsme už byli pátí a tentokrát čtvrtí. Doufáme, že to bude ještě lepší, i když vážně nevím, zda by se to mohlo povést už na Šumavě. Rádi bychom ji dali, ale bude těžká, nicméně jednou si snad na bednu sáhneme,” věří Tomáš Lisec.

Přestože Krušné hory mají být co do profilu jednou z těch “papírově” lehčích zastávek, závodníci rozhodně neměli snadnou úlohu. Jen chvíli po půlnočním startu se spustil vytrvalý déšť doplněný o hromy a blesky. Paradoxně déšť nikomu příliš nevadil. “Zem byla vyprahlá a po těch parných dnech to přišlo vhod. Nebylo to nijak nepříjemné, spíš dokonce naopak. Z čeho jsem ale měla strach, tak z blesků. Přeci jen se člověk bál, aby do něj na hřebeni neuhodilo,” přiznala členka vítězného mix týmu Marie Jiřičková

Do Krušných hor dorazilo přes šest stovek odvážlivců. Ti si to tradičně mezi sebou rozdali na třech trasách. Pět minut před páteční půlnocí vyběhli ti nejzkušenější na trasu Long vedenou z Božího Daru na Abertamy, Jáchymov, Krásný Les, Stráž nad Ohří a přes Háj na Klínovec a do cílového Božího Daru. Střední Half (37 km) a krátká trasa Short (16 km) startovala už za sobotního dopoledne. Na každé trati účastníci soutěžili vždy v pěti kategoriích - muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen.

 

 

 

zdroj: Horskavyzva.cz