POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Závěr přípravy si Nývltová osladila dvěma triumfy

Úspěšnou přípravu na nadcházející zimní sezonu, která bude vrcholit únorovými olympijskými hrami v ruské Soči, má za sebou běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová. V uplynulém víkendu 14. a 15. září 2013 své letní soustředění zakončila dvěma vítězstvími na mistrovství České republiky.

Nejlepší česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová zakončila svoji přípravu na olympijskou sezonu stylově. V sobotu 14. září 2013 totiž nejdříve v Jablonci nad Nisou vyhrála časem 27:03,1 desetikilometrovou trať na kolečkových lyžích a den poté triumfovala také v 6,5 kilometru dlouhém běhu do vrchu Pilínkov – Ještěd. Navíc si výkonem 33:37,4 vylepšila o 31 setin osobní rekord.

„Závod na kolečkových lyžích ukázal, že po fyzické stránce se příprava povedla a přinesla tížené vítězství. S trenéry jsme však objevily výrazné rezervy v technice při jízdě v prudkých stoupáních, na které se v následujícím měsíci musíme intenzivně zaměřit,“ zhodnotila sobotní výhru Nývltová.

„Nedělní závod v běhu do vrchu byl pro mě velmi důležitý, jelikož tato disciplína je pro mne tou nejslabší a příliš si v ní nevěřím. Na start jsem šla s tím, že se chci pokusit vylepšit své dosavadní maximum na této trati,“ komentovala svůj osobní rekord Nývltová.

V přípravě na zimní sezonu Nývltová absolvovala šestnáctidenní vysokohorský výcvikový tábor v italském Livignu, kde se adaptovala na řidší vzduch. Kromě toho se s trenérem Filipem Tomášem věnovala navyšování objemu své síly, v čemž jí nezabránily ani drobné zdravotní komplikace, kterými byly přetížený lýtkový sval a lehký zánět Achillovy šlachy.

Nývltová si letní přípravu zpestřila také atletickými závody. Ve finále extraligy družstev si vylepšila osobní rekordy na 1500 a 3000 metrů. Na delší trati obsadila za čas 9:32,55 třetí místo. Na kratší distanci obsadila dokonce druhou pozici, a to ve vynikajícím výkonu 4:32,49, čímž například běžela rychleji než na stejné vzdálenosti desetibojař Roman Šebrle při svém vítězství na mistrovství světa v japonské Ósace.

Eva při celé letní přípravě používá hole a rukavice LEKI, hlavu a oči jí chrání helma a brýle SH+, na slunci i dešti obléká technické a fashion oblečení Maloja a nově od letošní sezóny využívá speciální funkční prádlo, které potlačuje tvorbu kyseliny mléčné ve svalech italské firmy MICO.

zdroj:  Eva Nývltová a její tým