LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Vlasta Čiháček podporuje školní projekt

Náš rider Vlasta Čiháček se na pozvání účastní halových pětibojů, které jsou pořádány pod záštitou ČOV. Podívejte se jak oslovil spoustu malých studentů.
KAB_1418.jpg

Sportovní zápolení v pěti disciplínách, k tomu možnost potkat olympioniky a sportovní hvězdy a vidět exhibici cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka. To vše přinášejí halové pětiboje všestrannosti, které postupně navštíví osm krajů České republiky.

První pětiboj se konal v Havířově, kde zvítězila ZŠ Jelínkova z Rýmařova. Druhý proběhl v Městské sportovní hale v Brně, kde se nejvíc radoval tým ze ZŠ P. Diviše, Znojmo–Přímětice. A třetí pětiboj ve Františkových Lázních vyhrálo družstvo A z domácí školy v České.

Pětiboje navštíví ještě postupně Ústecký, Plzeňský, Jihočeský a Středočeský kraj a Prahu. Mladí sportovci z přihlášených škol soutěží v hodu medicinbalem, trojskoku z místa, skoku přes švihadlo, driblinku a také absolvují sedy-lehy. Zápolí tedy v pěti disciplínách Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle a jenž je součástí Sazka Olympijského víceboje.

„Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů motivuje děti ke zlepšování pomocí odznaků, ale také díky tomu, že mohou soutěžit. Jako třeba právě na halových pětibojích,“ říká Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Školáci mají také možnost setkat se s legendami českého sportu. V Havířově na pětiboj zavítali například medailistka z mistrovství světa v atletice Taťána Netoličková, olympijský vítěz ve vzpírání Ota Zaremba, bronzový olympijský medailista v gymnastice Jiří Tabák nebo vzpěračský medailista Jaroslav Rutter. V Brně děti podpořili olympijská vítězka gymnastka Věra Růžičková, cyklista František Jursa nebo gymnastka Jana Kapounková. Na pětibojích nechybí ani olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, jedna z hlavních organizátorek.

„Halové pětiboje se konají na podzim, kdy školy nemají tolik sportovních akcí, je to pro ně zpestření. Jezdí na ně matadoři, ale vždycky nás potěší, když se objeví nové školy,“ řekla Kašpárková.

Velkým zážitkem pak pro nadějné sportovce je exhibice cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka, rekordmana ve vyskákání a sjetí Petřínské rozhledny. Čiháček při svém vystoupení na kole přeskakuje ležící dobrovolníky, vyskakuje na různě vysoké překážky. Poměřit se s ním mohou i školáci, kteří zkoušejí, zda přeskočí vyšší laťku oni, nebo Čiháček na kole.

text: ceskosportuje.cz