LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

V poslední etapě Giro d´Italia tým Bardiani Valvole – CSF Inox Pro vybojoval skvělé výsledky

Letošní, 96. ročník cyklistického závodu Giro d´Italia je za námi. Nejlepším vrchařem se stal Ital Stefano Pirazzi z týmu Bardiani Valvole - CSF Inox pro Team. Ten si svůj triumf držel už od 9. etapy závodu.
giro1.jpg

Ve své týmové zelené barvě vydržel Ital Stefano Pirazzi  v závodě Giro d´Italia jen do 9. etapy. Poté se převlékl do modrého trikotu, který mu náležel jakožto nejlepšímu vrchaři.

Neohrožený Stefano sbíral body potřebné k udržení svého titulu suverénně až do konce závodu.

V poslední, 21. etapě, která se jela v neděli 26. května 2013, už bylo jasné, že Stefana o jeho modrý trikot nikdo nepřipraví. S celkovým počtem 82 bodů za sebou nechal další dva jezdce, Vincenza Nibaliho (Astana) a Giovanna Viscontiho (Movistar), kteří měli oba po 45 bodech.

„O zisku modrého trikotu jsem začal přemýšlet loni v zimě během prvních tréninkových kempů s naším týmem,“ prozradil Pirazzi pro server bardianicsf.com. „To, že se teď můj sen stal skutečností, je něco neuvěřitelného a stále mám ještě nepopsatelné pocity. Jsem šťastný, že tento úspěch mohu prožívat se svou rodinou, týmem, sponzory a fanoušky, to je fantastické. Nebylo jednoduché si trikot udržet od 9. etapy až do konce. Každý den závodu jsem se musel snažit získat co nejvíce bodů a udělat si tak dostatečný náskok před ostatními jezdci. Zisk modrého trikotu je pro každého vrchaře a jeho tým velmi podstatným přínosem. Po takto skvělém výsledku je čas posunout svou cyklistickou kariéru zase o kus dál,“ dodal Pirazzi.

Na 197 km dlouhé trati z Riese Pio do Brescia to však nebyl jediný úspěch pro tento tým. Druhým jezdcem, který zazářil ve finále závodu Giro d´Italia, se stal Sacha Modolo. Ten dojel do cíle poslední etapy na druhém místě. O skvělý moment se postaral asi kilometr před cílem, kdy se pokusil o atak vedoucího jezdce. Jeho šance však byly zmařeny na posledních 30 metrech, ve kterých ho dostihl jeho pronásledovatel, bývalý světový šampion, Mark Cavendish.

Ke svému skvělému finiši Modolo pro server bardianicsf.com řekl: „Druhé místo je pro mě nejlepším možným výsledkem. Po všem tom nedostatku štěstí, které mě pronásledovalo, jsem konečně dostal šanci poměřit své síly s jedním z nejlepších sprinterů na světě a dokázal jsem, že s vypětím všech sil na to mám.“

Z úspěchů týmu v letošním ročníku Giro d´Italia se radoval celý tým Bardiani Valvole – CSF Inox Pro. Velkou pochvalu složil jezdcům i člen realizačního týmu Roberto Reverberi. „Letošní ročník přinesl našemu týmu vynikající výsledky,“ řekl. „Když zvážíme fakt, že naši jezdci patřili mezi nejmladší na startu a dosáhli tak skvělých výsledků, nezdráhám se říci, že tohle byl teprve začátek skvělé cesty, na kterou se společně vydáváme,“ prozradil na serveru bardianicsf.com.

Další skvělá zpráva pro tým přišla z nemocnice v Orbassanu, kde byl hospitalizován jeden z členů, Enrico Battaglin, který se stal mimo jiné vítězem 4. etapy. Ten po ošklivém pádu během 14. etapy utržil několikanásobná zranění. Náhlá situace celý tým velmi zaskočila, neboť právě Battaglin byl jedním z favoritů celého týmu. Jeho rekonvalescence probíhala podle doktorů velmi dobře a po téměř týdnu byl z nemocnice propuštěn.

V průběhu závodu byl tým Bardiani Valvole – CSF Inox Pro, přezdívaný green team, k vidění v nápadných zeleno- bílých helmách značky SH+. Právě pro příležitost účasti týmu v letošním závodě Giro d´Italia vznikla limitovaná edice helem SH+ Shabli.

Na úspěch Stefana Pirazziho značka okamžitě zareagovala změnou barvy a na „vrchařské výslunní“pod modrým deštníkem opatřila jezdci helmu SH+ Shabli v modré barvě.

 

zdroj: bardianicsf.com