POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Sportkoncept se představil na silničním závodě Železný dědek 2011

Srpnového závodu Železný dědek se v kategorii VIP 2 kola 50 km zúčastnil cyklistický tým Sportkoncept , jenž byl mimo jiné i partnerem akce. Na třetím místě se umístil David Vinklář s časem 1:32:08. Celé družstvo bylo oblečeno v dresech značky Maloja, jejichž oblečení se pyšní svou funkčností, a helmách/brýlích SH+ proslulých svými technologiemi.

Dne 21. srpna 2011 v 10:30 hod. odstartovalo napříč 25km dlouhé trati sedm jezdců v kategorii handbike. Patnáct minut na to šlápli do pedálů cyklisté z VIP kategorie, mezi nimiž byl i tým Sportkonceptu. Na dva okruhy, tedy 50 km trať, se vydalo šestadvacet závodníků společností, které podpořily Železného dědka. Za Sportkoncept bojovali David Vinklář, Miroslav Onderka, Petr Musil, David Novák, Jiří Hladký a Jiří Strejček. Hlavního závodu se účastnilo na 174 závodníků, mezi nimiž byla esa cyklistiky - Jiří Ježek a Michal Stark. Když cyklisté projížděli obcí Soběhrd, výborná atmosféra v obložení nadšených fanoušků se nedala přehlédnout. Hlavní balík se blížil po silnici od Benešova k Bedrči v rychlosti 40km/h . Příčinou tohoto vysokého tempa byla první spurterská prémie Pivovaru Ferdinand, která čekala na konci prvního okruhu v Soběhrdech s honorářem 1 000 Kč. Jezdci si vytvářeli pozice již ve stoupání do Soběhrd.

První spurtérskou prémii vyhrál Oldřich Novotný (Go! Nutrixxion) v nádherném souboji „kolo na kolo“ s Pavlem Gondou (Kona Cycling Point) a Oldřich si zároveň přepisoval rekord okruhu v čase 36:41. Druhou spurtérskou prémii Pivovaru vyhrál Oldřich Novotný. Třetí spurtérskou prémii Pivovaru Ferdinand pak prolétl Václav Jelínek a tím si zajistil zelený dres Pivovaru Ferdinand pro Krále spurtérů.

Na závodu nechyběla i ženské účast. První žena v cíli závodu se stala Petra Hostinská (ČESYK), která porazila všech sedmnáct soupeřek a získala růžový trikot společnosti Asklepion pro nejlepší dámu Železného dědka 2011.

Na prvním místě v kategorii handbike dojel Zbyněk Švehla (SK Kontakt Praha), který náročnou a kopcovitou trať zdolal za rekordní 52:01. V hlavním závodu zvítězil Václav Jelínek (Sweep Cycling Team Chomutov) s úžasným časem 2:33:19, čímž tak smazal rekord trati Petra Vachka z roku 2009 o celé čtyři minuty. Za ním s nepatrnou ztrátou 2.42 dojel Libor Janoušek (CK Kolokrám Svijany) v čase 2:33:22. Bramborovou medaily pak vybojoval Oldřich Novotný (Go! NUtrixxion) v čase 2:34:27.

Železný Dědek se jezdí již od roku 1985 a málokterý závod jako tento se může pochlubit tradicí dlouhou téměř čtvrt století. Sami se podívejte na letošní fotografie našeho týmu, který nedá dopustit na brýle a helmy značky SH+ a oblečení značky Maloja. Obě značky naleznete na e-shopu Sportkonceptu

Výsledková Listina týmu Sportkoncept

3. David Vinklář 1:32:08, 5. Miroslav Onderka 1:44:13, 6. Petr Musil 1:45:57, 10. David Novák 1:52:21

14. Jiří Hladký 1:57:07, 26. Jiří Strejček 2:22:18