LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Giro d´Italia: Souhrn úspěchů týmu Bardiani Valvole z druhého týdne

Tým Bardiani Valvole- CSF Inox Pro má na letošním Giro d´Italia jasného favorita. Je jím Stefano Pirazzi, který si už od 9. etapy suverénně drží modrý trikot, který náleží nejlepšímu vrchaři.
11 etapa na startu.jpg

Ve středu 15. května si z 11 etapy Stefano Pirazzi odnesl krásné 3. místo. Na 184 km dlouhé trati z Cave del Predil do Erto e Casso tak potvrdil svou skvělou formu a obhájil modrý trikot pro nejlepšího vrchaře, který mu už od 9. etapy právem náleží.

„Je mi líto, že se mi nepodařilo dojet do cíle této etapy jako první, ale jsem šťastný, že se mi podařilo alespoň  získat několik dalších bodů do klasifikace KOM (Král vrchařů) a udržet si první pozici,“ řekl po závodě Pirazzi.

Ve čtvrteční 12. etapě Giro d´Italie zazářil jezdec Sacha Modolo. Na 124 km dlouhé trati vedoucí z Longarone do Treviso zajel na skvělém 8. místě.

„Tato etapa pro mě byla velmi důležitá, protože se jela v místě mého bydliště a v cíli mě čekala moje rodina,“ vysvětlil sprinter Sacha Modolo.

O skvělou pozici, kterou si dlouho držel v čelní skupině, přišel v momentě, kdy mu do cíle zbývalo pouhých 10 kilometrů. Během sprintu došlo ke kontaktu s jezdcem Bouhannim a Modolo byl nucen zastavit. Krátká ztráta ho připravila o možnost zisku skvělého výsledku, na který měl našlápnuto.  

Sobotní 14. etapu pronásledovala nepřízeň počasí, kvůli níž byli organizátoři nuceni přistoupit ke změně délky trati a vyřazení jednoho úseku se stoupáním. V mračném a deštivém závodě doslova zazářil mladičký jezdec Sony Colbrelii. Ten se dostal do skupinky čtyř jezdců, kteří si dlouhou dobu drželi více jak desetiminutový náskok. Ten se však postupně snižoval až na 4 minuty a k úplnému zlomu došlo na startu posledního stoupání, kde se ke slovu pomalu dostávali favorité závodu. Na posledních dvou kilometrech před cílem se Colbrelli ještě pokusil zaútočit, ale v každém metru kopce pomalu ztrácel potřebné tempo. Do cíle dojel na 9. místě.

„Je to velká škoda, protože jsem byl opravdu blízko k vítězství. Ale byla to skvělá zkušenost, která mi dodala více síly a odhodlání,“ řekl ke svému triumfálnímu výkonu Colbrelli.

Méně štěstí měl během této etapy Enrico Battaglin. Ten se stal jedním ze tří závodníků, kteří se zranili během ošklivého pádu, pouhých 25 kilometrů po startu. Po rychlém ošetření byl Battaglin spolu s dalšími převezen do nemocnice, kde zůstává v péči doktorů s několika zlomeninami a dýchacími obtížemi.

Pro nadějného Battaglina, který se stal mimojiné i vítězem letošní 4 etapy, tak bohužel letošní účast na Giro d´Italia skončila a štafetu přebírají jeho kolegové.

Na poslední 15. etapě uplynulého týdne z Cesana Torinede do Col du Galibier, se Stefanu Pirazzimu opět podařilo nasbírat další body k udržení prvenství v celkové klasifikaci krále Vrchařů a udržet se tak v „modrých barvách“.

„Mým cílem v dnešní etapě bylo získat co nejvíce bodů a to se mi myslím podařilo dobře,“ vyjádřil svou spokojenost Pirazzi v cíli 15. etapy.

Do dalšího, posledního týdne závodu tedy Pirazzi vstupuje s velkým odhodláním.

Držíme palce celému týmu a Enricu Battaglinovi přejeme brzké uzdravení!

 

Tým Bardiani Valvole-CSF Inox Pro Team, jinak přezdívaný "green team" sponzoruje značka SH+. Na letošním Giro d´Italia závodí všichni jezdci z týmu v helmách Shabli se speciálně navrženým designem v zelené barvě. 

 

zdroj: bardianicsf.com