Mizuno

Sportovci

Slavomír Szmigielski

mšr tošovice 11 klopenka-mensi.JPG

Slavomír Szmigielski je český úspěšný jezdec, který se již sedm let věnuje dirtcrossu, bicrossu, fourcrossu, freeridu a pump tracku. Momentálně se specializuje především na fourcross a volitelně BMX. Sláva během své kariéry prošel několika týmy, fotil s významnými fotografy, do známých periodik a pro značky jako Superrior, Craft nebo Loap. Neodolal ani skvělé lifestylové a sportovní značce Maloja, která ho v jeho super adrenalinových výkonech podporuje.

Slavomír reprezentoval team Scott FDF v roce 2010 a rozhodně se může chlubit i svými dalšími úspěchy. Těmi nejlepšími byly 2. místo na Grand prix 4x v Kraslicích a 3. místo v dual slalomu v rámci poháru Repulse české 4X ligy v roce 2009. Na Euro fourcross series 2010 ve Winterbergu se umístil na pěkném 17. místě a na nedávném závodě Czech 4X Cupu v Praze dosáhl na 7. místo.

V roce 2011 získal Slavomír také několik skvělých umístění. Např. 2. místo v Czech 4X cupu v Aši, 3. místo v DH klíny a Down Town Rakovník. Mezinárodní úspěch slavil na Deutscher mittel 4x cup Steinpleis, kde vybojoval 4. místo. V České fourcrossové spoke lize si svými druhými pozicemi ve dvou závodech vybojoval v celkovém výsledku krásné 3. místo.

Vysvětlivky:

Bicross – klasická trať pro BMX z nerovného terénu ve stejné nadmořské výšce

Fourcross – tratě podobné bikrosovým, ale vedou pouze z kopce, zahrnují klopené zatáčky, skoky boule atd.

Pump track – je uzavřený okruh pro jízdu na kole, který je možné projíždět bez šlapání. Skládá se z navazujících vln a klopených zatáček, které jezdci umožňují udržovat a dokonce zvyšovat rychlost pomocí „pumpování“ přes nerovnosti.

10/18

Slávův fourcrossový podzim

Fourcrossař Sláva Szmigielski se rozloučil s letošní sezonou účastí na dvou závodech. Čekají ho dva malé operační zákroky, následná rekonvalescence a s novou sezonou vzhůru do pedálů!

9/18

Sláva Szmigielski sedmý na Spoke Downtown 2012

V průběhu léta se konal v Rakovníku velký cyklo event. Na skvělou trať vedenou středem města se vydal i náš Maloja fourcrossař Sláva Szmigielski.

7/18

Slávův report z druhého závodu Meatfly 3DHcupu

Ani na druhém závodě nechyběl náš Maloja fourcrossař Sláva Szmigielsky.

6/04

Sláva Szmigielski měl premiéru na Meatfly 3DHcupu

Prvního DH závodu v Jedlové u Jiřetína v rámci akce Meatfly 3DHcup se zúčastnil i Maloja fourcrossař Slavomír Szmigielski, který zde měl svou premiéru.

5/09

Slavomír Szmigielski skončil 9. na Ilegal Enduro Race 2012

Sláva Szmigielski, podporovaný značkou Maloja, odstartoval novou fourcrossovou sezonu na Ilegal Enduro Race 2012.

11/08

Slavomír Szmigielski slaví 3. místo ve Spoke České 4X lize

Náš fourcrossový jezdec Slavomír Szmigielski si na výkony dává v posledních týdnech docela záležet. Kromě toho, že získal 2. místo v kategorii Elite finálového závodu Spoke České 4X ligy v Aši, které ho katapultovalo na celkovou 3. pozici, srovnal síly i se zahraničními jezdci na Mistrovství České Republiky v Single Speedu, kde skončil na desátém místě.

8/18

Jezdec Slavomír Szmigielski získal v červencových závodech 2. a 3. místo

Pro našeho fourcrossaře a bmx jezdce Slavomíra Szmigielskiho byl červenec úspěšný měsíc. Nejenom, že si v závodě Spoke DowntTown Rakovník 2011 vybojoval skvělé 3. místo, ale přidal k tomu i stříbro ze SPOKE České 4X Ligy v Kraslicích.