Mizuno

Vypnout pozadí

Report: Petr Žákovský 2016

Petr Žákovský, náš letošní přírůstek do týmu LEKI, nám poslal report ze své sezóny. Přečtěte si jak se mu dařilo a jak mu naše hole posloužily.
Oproti jiným rokům jsem v letošní sezoně více preferoval závody v zahraničí, protože se chci zase o něco posunout dále, jak ve výkonnosti, tak i ve zkušenostech a zjistit jak na tom jsem v porovnání s ostatními běžci z jiných zemí. Celkem jsem tedy startoval na pěti zahraničních závodech. Získal řadu nových zkušeností a také zaběhl pár pěkných výsledků z nichž si nejvíce cením vítězství na Istria 110km kde jsem zaběhl v novém tratovém rekordu v čase 11:58.
Dále 80km du MontBlanc na úžasném a místy náročném technickém terénu z toho bylo 7.místo, to mě nakoplo a dodalo sebedůvěry.
Jako člen české reprezentace jsem se zůčastnil dvou mistrovství světa a to Skyrunningové (ISF) na Buff Epic Trail ve Španělsku trati 108km/+6600m kde jsem obsadil výborné 18.místo a druhé pod hlavičkou ITRA v Portugalsku, Penéda-Gerés 85km/+4500m, kde jsem ve velké konkurenci doběhl pro 66.místo, což bylo oproti loňsku zlepšení.
Nemohu opomenout start na jednom z nejtěžších evropských ultra vůbec Echappé Belle 144km/+11000m kde jsem to skvěle rozběhl, ale kvůli vlastní blbosti si zaběhl a ztratil více jak hodinu a tím pro mě závod skončil.
Na domácí scéně jsem startoval hned na začátku sezony na LH24 kde jsem se třinácti okruhy ve špatných sněhových podmínkách vyhrál a zkompletoval tak pomyslnou Beskydskou trilogii (B7-1.místo, 2014; L4L- 1.místo, 2015; LH24-1.místo, 2016). Zúčastnil jsem se i dvou českých mistrovských závodů, Perun Skymaraton - tento závod jsem nedokončil kvůli únavě z předchozího závodu v Chorvatsku, na Lysohorském čtyřlístku jsem obhajoval loňský mistrovský titul a letos to stačilo v nabité konkurenci pouze na druhé místo. V podzimní časti sezony jsem startoval na závodě u našich sousedů Chopok SkyMaraton pěkné traily v horském prostředí – 8.místo. Samozřejmě jsem si nenechal ujít i Ondřejnický Skyrace v nabitém startovním poli jsem doběhl těsně za Top 10, takže 11.místo.
Celkově hodnotím tuto sezonu pozitivně a úspěšně a výsledky jasně ukázaly, že jsem na správné cestě a progres tam prostě je. S motivací a novými cíli jdu dál..

Také již několik měsíců spolupracuji s trenérem Honzou Havlíčkem, díky němu se také můžu lépe připravit na sezonu nadcházející. S holemi Micro trail pro jsem maximálně spokojený a po dlouhodobém užívání jen chválím.

Přehled výsledků 2016

LH 24                                                                      1.místo