LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Report z 1. závodu 4XProTour Houffalize v Belgii by Terka Votavová

Zima ani ještě nevzdala všechny své pokusy o to udržet si své místo na slunci a už je tu první závod letošní sezóny. Nutno podotknout, že to pro mě bylo celkem brzy vzhledem k okolnostem. Většina riderů, kteří přijeli už za sebou nějaký ten závod měli, což mi trochu chybělo, ale tak to prostě bylo a zabývat se tím, by nemělo význam. Zkrátka jedu s tím, co mám.
houffalize_mtbs.jpg

Kolo bylo skvěle připravené. Malinko hůř můj travel bag. Koukám do skříně, jak do ledničky. ,,Zimní bunda, rukavice… Na co?! Tam bude určitě hezky." A nechám to tam ležet. Den před odjezdem jsem nafasovala nové oblečení na kolo a taky jsem si už po zimě nepamatovala, co všechno do bagu patří. No, jak když jede prvňáček na školu v přírodě. Jak jinak to mohlo dopadnout, než že byla v Belgii kosa jak z nosa. Peklo! 6 vrstev celý den a závod až v noci, kdy bylo venku 0 a míň stupňů. Pohoda. Jsem jak Sanka Coffee, naházím na sebe všechno, co v bagu mám, a modlím se, aby nepřituhlo. Aspoň si to budeš příště pamatovat, Terezko!

Na první race jsem vyrazila se svým klasickým parťákem Kubou Hnidákem a do Belgie to rozhodně nejde bez Roba Šimečka a letos nově s námi vyrazil i Rob Matoušek. Takže sestavička parádní. První trénink byl v pátek hned před kvaldou. A pro jistotu, abychom to náhodou nemohli v klidu a pořádně natrénovat, stáhli trénink na 40min. Zážitek, co Vám budu povídat. Kdo to stihl sjet před kvaldou pětkrát, měl fakt štěstí. Protože nebyl čas ptát se, kdo je kdo, tak jsem to tam začala sázet hned první jízdu. Nebylo to zlé, až na první rovinku, kterou jsem nestihla moc natrénovat, takže jsem v kvaldě jela, co to šlo, i když přiznávám, že ne ideálním způsobem.

Nevěděla jsem, co od nové 4x ProTour očekávat. Pojedou to holky vůbec? A jestli jo, tak kolik? Bude to mít opět svěťákovou úroveň?… Má. Na startovní listině nechybí snad žádné jméno, které bylo na svěťáku. Naopak, nějaká přibyla. Pořád jsem si v tréninku opakovala - Ne, Terezko, tebe nedostanou. Jeden závod navíc jim rozhodně nepomůže. A v kvaldě jsem dělala co jsem mohla. Když opominu to, že jsem asi přes zimu zapomněla řadit :-), tak vše probíhalo skvěle. Jet to na singlspeedu, asi bych měla o problém míň. Eh. Startovala jsem první, což mi moc klidu nedodává. Raději to jistím od konce. Mám pak větší přehled. Nicméně tohle si člověk nevybírá. Příště se musím včas přihlásit. Cílový skok na asfalt mi lehce podlomil kotníčky, ale jinak krása.

A teď nastává to neustálý sledování časů ostatních, kdy mě kdo sesadí. Už dojelo minimálně dalších 6 holek a pořád jsem první. Jsem napnutá jak guma u trenek, tak jdu raději pryč. Nakonec ani večer nevím, kolikátá jsem se kvalifikovala. Nicméně jsem nepočítala s nějak valným umístěním. Typovala jsem tak 10. flek. Další den si jdu pro číslo na závod. 6! Cože? Tyjo. Tak takhle dobře jsem kvaldu ještě nikdy nezajela.

V tréninku před závodem, který má asi hodinu a čtvrt trénuju všechny vnitřky, které jdou. Není to vůbec špatné, ale ještě tomu chybí trocha hbitosti. Závod začíná klasicky 64kou chlapů. Ženy mrznou až do 16tky. Jdu na to. První rozjížďka. Vyvážím ven nepotřebné a láduju se v klidu na druhé postupové místo. Držím ji v klidu až do cíle. Uf. Postup?! Bombice, hned takhle z kraje sezóny. Další rozjížďku jedeme hned. Nestíhám si ani prdnout. Honí nás, jak nadmuté kozy. Ach. Už celkem našláplá rozjížďka. Startuju celkem dobře a do první zatáčky se cpu na třetím fleku. Kurde, co zatáčka, to snaha o předjetí, ale co si budeme povídat. Tam už je to celkem těžký.

Tedy malé finále. To dám. Pěknej start a jsem za vodou, když nevyměknu v první točce. Start, pedaling, pedaling. Vytrhávám nohu z pedálu přesně v místech, kde nechci, aby se to stalo. Doprčic. Jsem ráda, že to ustojím. Ale ostatní se dostali přede mě. Do každé zatáčky dávám inside, ale marně, protože noha jde skoro pokaždé ven přesně v záběru. Poslední rovinka s dropama si dáme skoro téčko, ale to už ničemu nepomůže a já dojíždím bohužel 4. No, takovej je život. Malý finále mě opravdu mrzí, ale jinak jsem na první závod s 8. místem naprosto spokojená. Mám teď velkou motivaci pro příští závod této série, který se pojede v Polsku. Tak držte palce.

Téra