LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Skikrosař Radim Palán má za sebou první letošní SP

Český reprezentant ve skicrossu a uznávaný intruktor Radim Palán nám poslal report, kde shrnul své aktivity od začátku této sezóny. Prozradil jaký byl jeho první SP a co chystá na zbytek sezóny.
12SXWCWatles (15).JPG

Po letním čase strávené na sněhu Nového Zélandu jsme se společně s přítelkyní Mondie přesunuli přes pláže Taiwanu přímo na Rakouské ledovce. Stihli jsme vyjet na Kaunertal a do Söldenu a i přes nepříznivé sněhové podmínky jsme si solidně zajezdili a potrénovali.


Po Vánocích, které jsme po 3 letech trávili zase konečně doma v ČR, jsme hned odletěli do USA do Vermontu, kam jsme byli pozváni jako instruktoři.

Sněhové podmínky na východním pobřeží byly oproti západnímu otřesné, ale i přes všechny úskalí jsme to my i naši malí svěřenci zvládli a užili si sjíždění kopců ve středisku Jay Peak a Burke.

Po skončení lyžařského campu jsme se přesunuli do hlavního města Kanady – Ottawy, kde o nás bylo parádně postaráno na české ambasádě. Konečně trošku napadlo a my jsme kromě několika turistických výletů např. na Niagárské vodopády, využili krásně připravených běžkařských tratí a jednou jsme se také byli sklouznout na Mt. Tremblantu. Před odletem jsme ještě stihli naší první lekci curlingu, kde si Mondie udělala pěknou modřinu =D Je to sport pro drsňáky!

Pak jsme už pospíchali zpět do Evropy, protože nás hned několik hodin po příletu čekal přejezd do Italského Watles, kde se konal světový pohár ve skicrossu.

Během posledních 4 let jsme už procestovali velkou část planety a nikdy se nám ani na vteřinu neztratily, nebo nezpozdily zavazadla. Vždy by nám to bylo docela šumák, ale znáte to, když je opravdu poprvé potřebujeme tak se zrovna někde zaseknou. Proto jsme do poslední chvíle nevěděli jestli na svěťák odjedeme či ne. Nakonec o půlnoci dorazili tak jsme je nabrali a vyrazili rovnou směr Itálie, kde jsme hned ráno šli na svah okouknout trať mého prvního Světového poháru.

Byla suprová a největší co jsem kdy jel. Výsledek jsem žádný neudělal, světová špička je stále o velký kus přede mnou, byla to ale skvělá zkušenost a ideální trénink. V neděli jsem se dostal dokonce do rozjížděk, protože se kvůli větru nestihla kvalifikace a měli tak všichni možnost startovat ve čtyřech. To bylo skvělé, bohužel jsem technický start nezvládl úplně ideálně a soupeři v čele s mistrem světa Filipem Flisarem mi frnkli a stále více a více se mi až do cíle vzdalovali. Z českého reprezentačního týmu na závodě byla pouze Nikol Kučerová s trenérem Šáfou a fyzioterapeutkou Zuzkou. Byl to pro ní první závod od operece kolene, vše klaplo a bylo vidět, že se světovou špičku opět velice brzy dotáhne.

Nyní jsme na Dolní Moravě kde je postavena crossová trať a o víkendu budeme instruktorovat na Malé Morávce pro CK Špuntík, potom se přesuneme na Klínovec, kde je skicrossový camp a o víkendu první české závody. Už se těším na pořádnou českou melu!