POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Přemysl Švarc se přiblížil Riu a přezimuje jako nejlepší čech

Český triatlonista hájící mimo jiné barvy SWANS Přemysl Švarc hodnotí podzimní část sezóny, kterou zakončil jako nejvýše postavený český závodník na 65. pozici OH rankingu, která zaručuje start na LOH v Riu příští rok.

Podzim mě zastihnul ve skvělé formě a v tolik dobrých výsledků jsem snad jen doufal.

Již 35. místo na finále Mistrovství světa v Chicagu předznamenalo celkem zajímavou výkonnost, ale to co přišlo v mexickém Cozumelu, bylo snad jen z říše přání. Až do 400m před cílem jsem bojoval o bednu a když se mi sprint ve finiši o 2. až 9. místo ne zcela vydařil, skončil jsem 6.! (startovní číslo dle rankingu 32 napovídá, že to byl i slušně obsazený závod).

14 dní poté se konal další závod Světového poháru v turecké Alanyi a protože v Čechách byla už zima, tak jsem přijal nabídku italského týmu na týdenní pobyt na Sardínii výměnou za odzávodění jejich finálového závodu mezinárodní italské ligy, kde jsem skončil 3. (8. cizinců závodících v SP)!

V Alanyi jsem již byl trochu unaven ale i tak jsem skončil znovu na velmi slušným 11. místě, což je lepší výsledek než v loňském roce v jakémkoliv závodě!

Bohužel mi stále chyběla 2 místa v OH rankingu, abych mohl zůstat na pozici Instruktor sportu na Centru Sportu MVČR, a tak jsem musel i přes značnou únavu, nechuť a zařizování na poslední chvíli letět do Jižní Korei do Tongyeongu, kde byl o víkendu poslední letošní Světový pohár.

Přílet v pátek odpoledne a závod v sobotu 11:00 (našeho času 4:00 ráno) byl peklo a organizmus po celý závod protestoval. I tak mi ale forma vydržela a já do osmého km bojoval o TOP 10 - poté již tělo naprosto protestovalo a propadl jsem se na 18. místo, ale i to hodnotím velmi pozitivně.

Konec roku tak ukončuji jako nejlepší Čech v OH rankingu na 65. místě a po celou zimu tak mohu Vám mým sponzorům potvrdit, že jsem na kvalifikačním místě na OH Rio de Janeiro 2016!!!

Na jaře je ještě několik závodů, z kterých se dá získat body do tohoto žebříčku, a tak budu muset sledovat, zdali někdo za mnou nebude mít také velký bodový zisk a nebo v lepším případě nějaké body přidat, ale jsme na dobré cestě! (Loni jsem byl na konci roku 87.!)