Mizuno

Vypnout pozadí

Přemysl Švarc: Atlet s nejlepší fotografií roku

Triatlonistům jejich sezóna skončila a za svými výkony se mohou jen ohlížet. I v atletickém světě totiž rok někdy končí a je čas na rekapitulaci všech úspěchů. Přemysl Švarc si k celkové bilanci připsal ještě jedno další, posezónové prvenství.

Každý rok pořádá Mezinárodní triatlonová unie soutěž o nejlepší fotografii z každého závodu Mistrovství světa. Ve druhém týdnu celé soutěže zvítězila fotografie ze závodu ve slunném San Diegu. Přemek tu v polovině dubna bojoval o přední pozice během Světové triatlonové série.

Na fotce je zachycen v momentě, kdy doplaval v čase 16:41. Ledový Pacifik mu zřejmě vadil, protože si ze sebe ihned strhl neoprénový oblek a hnal se k stojanu na kola, připraven na cyklistickou část. Právě díky až dravému výrazu na fotce, který značí odhodlání svým časem převálcovat všechny soupeře před ním, získala tato fotka 38,6 % hlasů a i zasloužené první místo.

Fotka s Přemkovým výrazem tak ve chvilce obletěla svět a na sociálních sítích už ji sdílelo přes tři tisíce lidí. Ve výsledku dubnového závodu mu to nyní sice nepomůže, přesto si své 43. místo vynahradil tou nejlepší fotografií.

Triatlonistu Přemysla Švarce sponzoruje značka Swans, která mu poskytuje plavecké brýle a čepici.

Zdroj:Oficiální stránky Světového poháru v triatlonu.