POC

Mizuno

Sportovci

Přemysl Švarc

Přemek začal nejprve v dětství s plaváním. Na triatlonovou dráhu naskočil jako dorostenec a v juniorské reprezentaci v roce 2003 vybojoval nominaci na Mistrovství Evropy. Začal si tak mezi triatlonisty budovat jméno.

Prvním velkým úspěchem bylo 3. místo v závodě Evropského poháru, který se konal roku 2006 v Turecku. V roce 2007 pak obsadil 5. místo na MS do 23 let.

Zlomovým okamžikem v Přemkově kariéře se stal rok 2010, kdy si dvakrát zopakoval dvakrát úspěch v závodech Světového poháru ziskem pátého místa, a z nichž se mu započítávali body do olympijské kvalifikace. Přemkovy plány tak nabraly nový směr, kterým se stala účast na Olympiádě. Plány se zdařily a Přemek se stal členem českého olympijského týmu na Londýnské olympiádě v roce 2012. Samotný závod na olympiádě se sice Přemkovi nevydařil, ale rozhodně si nenechal vzít vítr z plachet. Na konci roku 2012 vyhrál Mistrovství republiky ve sprint triatlonu.

Oficiální stránky sportovce: premyslsvarc.cz

Facebook

Společnost LEVELSPORKONCEPT poskytuje Přemkovi plaveckou čepici a brýle značky Swans.

10/27

Přemysl Švarc se přiblížil Riu a přezimuje jako nejlepší čech

Český triatlonista hájící mimo jiné barvy SWANS Přemysl Švarc hodnotí podzimní část sezóny, kterou zakončil jako nejvýše postavený český závodník na 65. pozici OH rankingu, která zaručuje start na LOH v Riu příští rok.

6/05

LOH Rio 2016: Přemysl Švarc má za sebou polovinu kvalifikačních závodů

Český triatlonista Přemysl Švarc má za sebou první polovinu kvalifikačních závodů na LOH v Rio de Janeiro 2016. Podívejme se jak si vedl.

5/05

Přemysl Švarc sbírá body pro OH v Riu

Český reprezentant v triatlonu, využívající technologie produktů Swans, sbírá body pro OH 2016 v Rio de Janeiru. Závod v Kapském městě ho posunul zase o kousek blíž.

3/16

Triatlonista Přemysl Švarc zahajuje sezónu třetím místem!

Nejlepší český triatlonista Přemysl Švarc, který při svých náročných plaveckých výkonech velmi spoléhá na technologie produktů Swans nám nastínil svůj letošní start do sezóny - a nevypadá vůbec špatně!

8/04

Přemysl Švarc mistrem ČR ve sprint triatlonu

V Táboře se v neděli bojovalo o titul mistra České republiky ve sprint triatlonu. Olympionik Přemysl Švarc přepsal historii, když navázal na svůj kvalitní výkon z Telče, kde před čtrnácti dny získal premiérový titul na olympijských distancích a stal se národním šampionem i na polovičních tratích.

7/21

Přemysl Švarc opět Mistrem ČR v Olympijském triatlonu

4/14

Zaoceánská mise triatlonisty Přemysla Švarce skončila. Nyní ho čeká přesun do Jihoafrické republiky

3/19

Triatlonista Švarc po prvním triatlonovém závodě u protinožců

Přemysl Švarc ani před sezónou nezahálí a během svého zaoceánského pobytu se zúčastnil prvního závodu SP v triatlonu. Výsledné umístění sice nebylo podle jeho představ, ale dalo mu potřebné informace pro jeho další trénink.

3/03

Kondici triatlonisty Přemysla Švarce prověřil na sklonku zimy Český pohár v Aquatlonu, ve kterém potvrdil skvělou formu

2/20

Triatlonista Přemysl Švarc: „Přes zimu trénuji i pět hodin denně“

1/16

Triatlonista Přemysl Švarc nezahálel ani na sklonku roku

11/28

Přemysl Švarc: Atlet s nejlepší fotografií roku

Triatlonistům jejich sezóna skončila a za svými výkony se mohou jen ohlížet. I v atletickém světě totiž rok někdy končí a je čas na rekapitulaci všech úspěchů. Přemysl Švarc si k celkové bilanci připsal ještě jedno další, posezónové prvenství.

11/06

Poslední letošní start Přemysla Švarce byl opět úspěšný.V Jižní Koreji získal 6. místo

9/25

Přemysl Švarc, nejrychlejší duatlonista

Po zdravotně i sportovně úspěšném Mistrovství světa v Londýně se Přemek vrátil na skok zpět do Čech, aby se s ostatními utkal o titul mistra republiky v duatlonu. A svoji úspěšnou šňůru opět prodloužil.

9/19

Přemysl Švarc vybojoval na londýnském Mistrovství světa 35. pozici

Český sportovec v neděli 15. září poměřil síly s triatlonisty všech zemí a na startu celého závodu byl již zdravotně v pořádku. Jeho kondici potvrdilo i celkové umístění.

8/27

Přemyslu Švarcovi startovní číslo 1 na CITY TRIATHLONU nepomohlo

Triatlonista Přemysl Švarc se pokusil prolomit svoji smůlu na letošním Mattoni CITY TRIATHLONU v Karlových Varech. Ten se konal minulý víkend a účastnili se ho české i evropské triatlonové špičky, konkurence tedy byla vysoká. Závod byl také součástí Evropského poháru a český závodník se na jeho startu cítil být zdravotně v pořádku.

8/19

S pěkným 4. místem se ze závodu MČR v olympijském triatlonu vrátil Přemysl Švarc

8/08

6. místo pro triatlonistu Přemysla Švarce z Evropského poháru v tureckém Istanbulu

8/01

Malý neúspěch na MS v Hamburku Přemysla Švarce nezastaví. Tvrdě trénuje dál.

Předposlední červencový víkend se konal v německém Hamburku další ze závodů Mistrovství světa v triatlonu. Český reprezentant Přemysl Švarc tentokrát získal 47. místo.

7/18

Triatlonista Přemysl Švarc po krátké rekonvalescenci opět na stupních vítězů

Stačilo pár týdnů odpočinku, poctivý trénink a triatlonista Přemysl Švarc o sobě opět dává vědět svým kolegům.

6/11

Triatlonista Švarc absolvoval závod na mistrovství světa v Madridu s naštípnutými žebry

5/28

Přemysl Švarc obhájil titul nejlepšího triatlonového sprintera ČR

5/09

Přemysl Švarc ovládl letošní závod Run Tour v Plzni

5/03

Triatlonista Přemysl Švarc se zúčastnil druhého dílu Světové triatlonové série v americkém San Diegu

4/05

Přemek Švarc ukončil přípravu na slunné Gran Canarii

3/20

Triatlonista Přemysl Švarc se pilně připravuje na nadcházející sezonu

Po účasti na mistrovství ČR v atletice se triatlonista Přemysl Švarc přemístil na ostrov Gran Canaria, kde se účastní přípravného tréninkového kempu.