Mizuno

Vypnout pozadí

Oxbow podporuje paddleboardisty Honzu Rotta a Jakuba Zímu

Značka Oxbow podporuje Honzu Rotta a Jakuba Zímu, kteří patří k české elitě ve sportech paddleboarding a windsurfing. Ujíždějí si také na funboardu, adrenalin je prostě jejich životní nápní.

Honza Rott (23), zvaný jako Rotťák či Rošťák pochází z Plzně a studuje v Praze. Ve svém volném čase se věnuje jak jinak než windsurfingu a nově také paddleboardingu. Již v devíti letech začal závodit na plachetničce Optimist a úderem 12tého roku přešel k windsurfingu, na kterém vyrostl. Přes třídu RAC a Mistral One Design se dostal k Formula windsurfingu a závodům ve slalomu, které ho baví nejvíc. No a co na svojí životní misi Roťák říká? „Dokud máš alespoň jednu končetinu, bojuj jako muž!“

Jakub Zíma (21) alias Zimák studuje rovnou vysoké školy dvě. Od raného dětství byl veden s láskou ke sportu, a když se v sedmi letech poprvé postavil na windsurf, měl už zcela jasno v tom, že adrenalin bude jeho životním dopingem. Ve 13ti letech vyhrál ve třídě raceboard windusfing MR v kategorii mužů do 75kg. V 16ti letech přeskočil na funboard, kde ve třídě Formula dvakrát vyhrál český pohár a mistrovství republiky. V roce 2010 obsadil 2. místo v celkovém hodnocení českého poháru a letos se mu rýsují další povedená umístění. Paddleboarding ho doslova uchvátil, a proto si hned pořídil paddleboard nafukovací, který přináší několik výhod. A jak to vidí Zíma? „Jinak jsem normální mladý kluk, co má rád život a chce ho žít naplno. Rád cestuju a poznávám nové lidi, což se mi naštěstí díky studiu a sportům, co dělám, daří.“

Oba kluci nedají dopustit na oblečení značky Oxbow. Profil klůků najdete zde.