POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Olympijskou sezonu zahájili Bauer s Nývltovou na stupních vítězů

Uplynulý víkend patřil ve finském Muoniu běžeckému lyžování. Mezi vítězi se blýskla hned dvě česká jména: Lukáš Bauer a Eva Vrabcová– Nývltová.

Pilný trénink, kterým započala běžkyně na lyžích Eva Vrabcová–Nývltová letošní olympijskou sezonu ve finském Muoniu se jí vyplatil. Znalost trati i místních podmínek se snoubila se skvělou kondicí a výsledkem se stalo 3. místo v nedělním závodě kategorie FIS na 10 km volnou technikou. Před sebou nechala už jen dvě závodnice z Ruska- bronzovou medailistku z volné desítky z MS ve Val di Fiemme Julii Tchekalevovou a její kolegyni Irinu Khazovou.

„Dnes mám zase po dlouhé době po závodě velmi dobrý pocit,“ prohlásila po závodě Eva.

V pozadí nezůstala česká reprezentace ani v prvním sobotním závodě FIS, kde se na trati 10 km volnou technikou nejlépe z Čechů předvedl Lukáš Bauer, který se umístil na 2. místě. Těsně pod stupni vítězů pak skončil jeho kolega Aleš Razým, který se umístil na místě čtvrtém. Ani sobota nebyla ochuzena o závod žen, a to na 5 km klasicky, v němž Eva Vrabcová – Nývltová obsadila dvacátou příčku.

Závodníky české reprezentace čeká nyní přesun do finského Kuusama na start prvního dílu Světového poháru letošní sezóny, který se ke slovu dostane o víkendu 29. listopadu 2013.

Součástí profesionální výbavy Evy Vrabcové-Nývltové i Lukáše Bauera jsou značky Leki a Maloja.

zdroj: sport.idnes.cz ; evanyvltova.cz