LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Olfin Car - Vella Trutnov: 4x zlato a 4x stříbro z letního Mistrovství ČR

Zářijový víkend (10 - 11. 9. 2011) proběhl v Liberci ve znamení letního Mistroství ČR dorostu a dospělých 2011, nazvané Ski Tour Liberec. V sobotu se závodilo o mistrovské tituly v běhu na kolečkových lyžích v areálu ve Vesci. Dopoledne byl na programu sprint a odpoledne následoval distanční závod. V neděli pokračoval závod v běhu do vrchu Pilínkov-Ještěd, do něhož se startovalo gundersenovou metodou (tedy v odstupech dle ztrát z předchozího dne).
Eva_04.JPG

Výběh nebyl vyhlašován jako samostatný mistrovský závod, jako tomu bývalo v minulosti. Tituly se udělovaly za celkové pořadí všech závodů.  Našim závodníkům se dařilo hned v první disciplíně - sprintu na kolečkových lyžích. Mistrem ČR v kategorii mladší dorostenci se stal náš závodník Ondřej Dudek, stříbro vybojovala v kategorii žen Eva Nývltová, ačkoliv byla až třetí ženou v pořadí. Vítězkou kategorie žen se stala Karolína Grohová, druhá v cíli Kateřina Smutná nebyla vyhlášena, protože závodí za Rakousko. 

Odpoledne se závodilo na dlouhé trati. Na trati 7 km volnou technikou v kategorii mladší dorostenci zvítězil s minimálním rozdílem Ondra Dudek. V kategorii žen zvítězila na trati 10,5 km volně Eva Nývltová. Další medaili pro náš klub přidal ještě Martin Švarc v kategorii starších dorostenců na trati 10,5 km, když do cíle přijel na 2. místě. Za zmínku stojí také 8. místo Radka Šretra v kategorii mužů, a ačkoli je Radek laufař, dostal se i před některé členy reprezentačního družstva. 

V neděli následoval výběh Pilínkov-Ještěd, který se započítával do celkové klasifikace Ski Tour Liberec 2011. Další zlato do sbírky si tento den připsala Eva Nývltová, která suverénním výkonem v běhu utekla všem soupeřkám. Druhá v cíli Petra Nováková byla časem z běhu o 2:30 pomalejší než Eva. Škoda, že do závodu nenastoupila Kateřina Smutná, která by Evě byla lepší soupeřkou. Na celkovém 2. místě v kategorii mladších dorostenců do cíle přiběhl Ondřej Dudek, kterého v běhu udolal Michal Novák ze Slovanu Karlovy Vary. Na 2. místě byl klasifikován také Martin Švarc v kategorii starší dorostenci za Martinem Knopem z Jablonce. Radek, stejně jako Martin Koukal a pár dalších závodníků, do výběhu na Ještěd nenastoupil. Ve všech závodech se také dařilo odchovanci našeho klubu Ondřeji Horynovi, který je nyní závodníkem Dukly Liberec a je pro tuto sezonu zařazen do reprezentace. Ondra skončil celkově na 2. místě v kategorii mužů za oddílovým kolegou Martinem Jakšem. Všem medailistům gratulujeme a budeme věřit, že medailovém žně budou pokračovat i v zimní sezoně!

 

Eva. Martin a Radek mají na sobě oblečení značky Maloja a hole LEKI, které si můžete prohlédnout v galerii fotografií ze Ski Tour Liberec.