POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Olfin Car - Vella Trutnov: 4x zlato a 4x stříbro z letního Mistrovství ČR

Zářijový víkend (10 - 11. 9. 2011) proběhl v Liberci ve znamení letního Mistroství ČR dorostu a dospělých 2011, nazvané Ski Tour Liberec. V sobotu se závodilo o mistrovské tituly v běhu na kolečkových lyžích v areálu ve Vesci. Dopoledne byl na programu sprint a odpoledne následoval distanční závod. V neděli pokračoval závod v běhu do vrchu Pilínkov-Ještěd, do něhož se startovalo gundersenovou metodou (tedy v odstupech dle ztrát z předchozího dne).
Eva_04.JPG

Výběh nebyl vyhlašován jako samostatný mistrovský závod, jako tomu bývalo v minulosti. Tituly se udělovaly za celkové pořadí všech závodů.  Našim závodníkům se dařilo hned v první disciplíně - sprintu na kolečkových lyžích. Mistrem ČR v kategorii mladší dorostenci se stal náš závodník Ondřej Dudek, stříbro vybojovala v kategorii žen Eva Nývltová, ačkoliv byla až třetí ženou v pořadí. Vítězkou kategorie žen se stala Karolína Grohová, druhá v cíli Kateřina Smutná nebyla vyhlášena, protože závodí za Rakousko.

Odpoledne se závodilo na dlouhé trati. Na trati 7 km volnou technikou v kategorii mladší dorostenci zvítězil s minimálním rozdílem Ondra Dudek. V kategorii žen zvítězila na trati 10,5 km volně Eva Nývltová. Další medaili pro náš klub přidal ještě Martin Švarc v kategorii starších dorostenců na trati 10,5 km, když do cíle přijel na 2. místě. Za zmínku stojí také 8. místo Radka Šretra v kategorii mužů, a ačkoli je Radek laufař, dostal se i před některé členy reprezentačního družstva.

V neděli následoval výběh Pilínkov-Ještěd, který se započítával do celkové klasifikace Ski Tour Liberec 2011. Další zlato do sbírky si tento den připsala Eva Nývltová, která suverénním výkonem v běhu utekla všem soupeřkám. Druhá v cíli Petra Nováková byla časem z běhu o 2:30 pomalejší než Eva. Škoda, že do závodu nenastoupila Kateřina Smutná, která by Evě byla lepší soupeřkou. Na celkovém 2. místě v kategorii mladších dorostenců do cíle přiběhl Ondřej Dudek, kterého v běhu udolal Michal Novák ze Slovanu Karlovy Vary. Na 2. místě byl klasifikován také Martin Švarc v kategorii starší dorostenci za Martinem Knopem z Jablonce. Radek, stejně jako Martin Koukal a pár dalších závodníků, do výběhu na Ještěd nenastoupil. Ve všech závodech se také dařilo odchovanci našeho klubu Ondřeji Horynovi, který je nyní závodníkem Dukly Liberec a je pro tuto sezonu zařazen do reprezentace. Ondra skončil celkově na 2. místě v kategorii mužů za oddílovým kolegou Martinem Jakšem. Všem medailistům gratulujeme a budeme věřit, že medailovém žně budou pokračovat i v zimní sezoně!

Eva. Martin a Radek mají na sobě oblečení značky Maloja a hole LEKI, které si můžete prohlédnout v galerii fotografií ze Ski Tour Liberec.