LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Ocenění a příprava Terezy Kmochové v roce 2016

Pravděpodobně nejlepší neslyšící lyžařka světa, Tereza Kmochová a ohlédnutí za její sezónou a přípravou na tu novou. Více se dočtete v článku.

Po vyhlášení „Nejlepším hendikepovaným sportovcem ČR roku 2015“ a „Nejlepším neslyšícím sportovcem Evropy 2015“ (European Deaf Sport Organization) získala Tereza Kmochová tento měsíc další dvě prestižní ocenění.

Byla vyhlášena „Nejlepší neslyšící sportovkyní světa za rok 2015“. Tuto cenu každoročně uděluje Mezinárodní výbor neslyšících sportovců (International Committee of Sports for the Deaf).

Do sbírky titulů a ocenění Tereza následně přidala i významnou zahraniční cenu „Deaf Sports Personality of the Year 2016“, která byla udělena 12. listopadu v Londýně na stadionu Emirates Arsenal. V kategorii „Overseas Sport of the Year“ se umístila před japonským neslyšícím horolezcem Satoshi Tamurou, a americkou plavkyní Rebeccou Meyers.

Tato ocenění jsou odezvou zisku 5-ti zlatých medailí na Deaflympiádě 2015 v Rusku v Chanty - Mansijsk a Magnitogorsku.

Cenu v Londýně nemohla Tereza osobně převzít. V této době totiž pokračovala se svou tréninkovou partnerkou Kateřinou Pauláthovou v intenzivní přípravě na nadcházející sezonu v Coloradu v USA.

Tréninkové zázemí v Copper Mountain si děvčata vyzkoušela již minulý rok. Nadšení a motivace z loňského tréninku v USA se příznivě projevily na jejich výsledcích a to přivedlo obě lyžařky zpět do tréninkového centra US Ski Teamu, kde v současné době vrcholí jejich příprava před závodní sezonou po boku nejlepších světových lyžařů a lyžařek z týmů Světového poháru Audi FIS.

Letošní příprava začala společně s Kateřinou Pauláthovou v květnu prvním výjezdem na ledovec Kaunertal. Po studijním období Tereza pokračovala dvěma letními kondičními kempy v Krásné Lípě. Intenzívní tréninky byly podle Tereziných slov „docela náročné, ale zase se fyzička projevila hned na dalším výjezdu v srpnu na ledovec ve Francii. Letos se mi v nadmořské výšce 3300 m jezdilo mnohem snadněji, dřív jsem bývala po každé jízdě víc zadýchaná.“

Tréninkové středisko v Les Deux Alpes nám již tradičně poskytlo vynikající zázemí a spolupráci, letos i abnormálně skvělé sněhové podmínky, tratě byly stále na tvrdém ledě.

Po další části kondiční přípravy navazovalo lyžařské soustředění v září ve švýcarském Saas Fee. Trénink byl opět velmi hodnotný, náročný a kvalitní. Tým dívek se díky vynikajícím podmínkám mohl zaměřit především na obří slalom a porovnávat své síly např. s francouzským týmem mužů pro Evropský pohár.

Po splnění dalších studijních povinností Tereza pokračovala v tréninku v říjnu na Hintertuxu. Svou přítomností nás zde poctil známý „Hintermrak“, závodníky tak přezdívaná místní mlha a sněžení. Trénink obřího slalomu s italským národním týmem žen byl ve snížené viditelnosti poněkud těžší, ale dobrý pro dny příští: „…Těžko na cvičišti ...“

Vše vynahradil v listopadu Pitztal, „díky dobrým podmínkám a spolupráci s německým týmem žen pro Evropský pohár jsme si zajezdili nespočet jízd v docela těžkém Super G …..“

Po listopadovém kempu v USA a prvních FIS závodech v Copper Mountain Resort zamíří Tereza s Kateřinou rovnou do Norska na Evropské poháry FIS.

Cíle pro sezonu 2016/2017 :

  1. Úspěšně reprezentovat ČR na Zimní univerziádě 2017 v Kazachstánu, ráda by získala některou z medailí.
  2. Obhájit medaile na MS neslyšících lyžařů 12. - 18. 3. 2017 v Innerkrems v Rakousku
  3. Zlepšit FIS body ve všech disciplínách, bodovat v Evropském poháru, dostat se do reprezentačního týmu SLČR a nominovat se na Olympijské hry 2018 v Jižní Koreji.