KJUS

POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Triatlonistka Martina Dogana obsadila 5. místo v závodu Ironman France-Nice 2012

Sportovkyně podporovaná značkou SH+ Martina Dogana byla favoritkou závodu Ironaman 2012 v Nice. Neměla však svůj den a čas 9:55:06 ji stačil na páté místo. Přesto ji stále šlechtí vítězství z loňského roku v Itálii s časem 4hod.44min.
iron man_1.JPG

V ženách se i přes ztrátu v plavecké části do popředí závodu dostala Belgičanka Tine Deckers. Ta se od počátku držela na první pozici a svůj únik dotáhla do vítězného konce. Pronásledována byla Ginou Crawford a Kristinou Moeller,  které závod dokončily v neměnném pořadí. V ženách startovala i v Česku známá Tamara Kozulina, ta finišovala o jednu přičku před pátou Doganou.

Martina Dogana jako vždy hrdě používá SH + helmu Shabli a SH + brýle RG 4600.

O závodu Ironaman

IM Nice je opravdová francouzská výzva. Plavání v moři je ve dvou okruzích, Nice si vybudovala respekt především svojí cyklistickou částí. Ta je zhruba do 85. kilometru známá svým táhlým stoupáním a cyklisté často naráží na strmé pasáže. Asi na 25. km se závodníci musí vypořádat s 10% stoupáním na Cote de la Condamine. Od 50.kilometru začíná stoupání na nejvyšší bod, na Col de l´Ecre - 1120m. Od tohoto místa pak začíná pozvolné klesání. Závodníci se ale ještě nevyhnou pár nepříjemným kopcům jako je Cote de Saint Pons, Cote de Coursegoules či Cote du Broc.

Běh je rovinatý a rozdělený do čtyř okruhů. Probíhá na promenádách podél moře, kde běžce zužuje francouzské slunce.