LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Martin Hačecký projel Austrálii s týmem Maloja Pushbikers

Martin Hačecký, jediný český člen prestižního týmu Maloja Pushbikers, nám poslal report mapující jeho program v daleké Austrálii. Zde v konečném součtu opanovali jezdci jeho týmu všechny tři stupně vítězů.
Martin Hačecký na cestě ke třetímu místu v posledním závodě Tasmánského vánočního karnevalu

Martin Hačecký v prosinci poprvé závodil v dresu Maloja Pushbikers na velodromu v australském Bundabergu. Společně s dalšími čtyřmi členy německé sestavy odtud vyrazil do Melbourne na start prestižního australského národního šampionátu v bodovacím závodě dvojic. Více než dva tisíce kilometrů přesunu během čtrnácti dnů pojali ve stylu sobě vlastním – téměř celou trasu urazili s motorizovanou podporou na kole...

Očima Martina Hačeckého

Příznačnou přezdívku a sarkastický aplaus si vysloužil polepený karavan, když nás po nekonečných kilometrech putování australskou stepí vyklopil před Hisense Arenou v Melbourne, kde se zpravidla hraje finále tenisového Australian Open. Místo balonků, ze dveří auta vypadla hromada dráhového materiálu sotva připomínající závodní kola, zásoba světově nejprofláknutějšího zázvorového piva z pivovaru v Bundabergu a korálové suvenýry z Velkého bariérového útesu.

15 let neviděná síla deštivé bouře zrušila část mojí závodní premiéry v novém outfitu na neobvykle vykrouženém bundaberském velodromu, bezlítostné slunce však ostatním o pár dní později vypálilo své stopy na zádech. Naivně lákavá představa přejezdu Sněžných hor svlékla spálenou kůži i z cyklisticky nepříliš tradičních otlačenin na břiše. Jenž jsme si způsobili začátečnickými chybami v ráji surfařů na Gold Coast, odkud nás doprovázela partička rozveselených klokanů neúspěšně skrývající nechápavý výraz nad snahou našich potem prosolených obličejů.

Podobně se nám vysmál i světový rekordman a několikanásobný mistr světa Jack Bobridge, když nás zesměšnil v prvním zahřívacím závodě. V bodovačce dvojic už se však síly australských olympioniků začaly rozpouštět. Ve dvojici s Australanem Damienem Howsonem - někdejším mistrem světa v časovce v kategorii do třiadvaceti let – jsme plnili roli černých koní závodu a dlouho vedli průběžné pořadí, řada technických chyb v závěru nás však odsunula na šestou příčku, což ale v konkurenci světových šampionů a s ohledem na dvoutýdenní putování Austrálií neznamená žádnou velkou ostudu.

Tasmánský vánoční karneval v režii Maloja Pushbikers

Štědrovečerní přesun z Melbourne za tasmánským čertem se obešel bez jakékoliv pozornosti letecké společnosti, dokonce i tradiční evropskou večeři zastoupila raději utajená náhražka, ta však nakonec stačila k úspěšnému rozjezdu tasmánského cyklistického týdne na přelomu roku. Na mýtickém ostrově mnoha tváří, připomínajícím norské pobřeží, francouzské Alpy i karibské moře a pochopitelně australskou step, jsme už na sv. Štěpána nakročili k obhajobě loňského prvenství Christiana Grasmanna vítězstvím v úvodním kriteriu a k další výhře ho dovezli o dva dny později. Každodenní program dráhových závodů na větrných a dlouhých betonových drahách obohacený o krátké okruhové silniční závody ve městech, si vyžádal lehký výkonnostní výpadek po novoroční oslavě, avšak všechno jsme napravili v poslední den závodů těsně před odletem do mrazivé Evropy. Třetím místem ve spurtu s dráhovým mistrem světa Scottem Sunderlandem a týmovým kolegou Marcelem Kalzem jsem si připomněl jak to vypadá na stupních vítězů a součtem umístění ze všech závodů doplnil zároveň dva německé kolegy na prvních třech místech celkového pořadí.

První závodní výlet v novém dresu dopadl pro Martina tedy velmi dobře. Doufejme, že jeho výkony půjdou jenom nahoru a s ním i celá česká cyklistika.

O Maloja Pushbikers

Úspěšné projekty jsou ty, které jentak neskončí. Cyklistický tým z Bavorského Irschenbergu po pěti letech posiluje v roce 2014 spolupráci se značkou Maloja na novou úroveň a vzniká tak nový název týmu Maloja Pushbikers. 

Hodnoty týmu se nemění - milovat sport, vytvářet zázemí pro mladé začínající cyklisty a celkově podporovat dráhovou cyklistiku v Německu. A to nejdůležitější - dělat vše stylově!

Nový název týmu je inspirován písničkou "Pushbike song" od Australské skupiny "The Mixture" z roku 1970.

Píseň zdůrazňuje, že jízda na kole není jen forma cestování, ale životní styl, filosofie a vášeň.

Stejnou politiku sdílí právě Maloja, což je další důvod proč je tým nadšený z posílení partnerství, které začalo téměř před deseti lety, v době kdy dnešní leader týmu Christian Grassman byl osamělý jezdec a Maloja teprve začínající firma.

Spolupráce mezi týmem a Malojou neustále rostla až do bodu, kdy mnohé výrobky jsou vyvíjeny a testovány na základě podnětů jezdců týmu.

 

www.malojapushbikers.com