POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Manuela Moelggová měla úspěšný start do sezony

Na ledovci Rettenbach v rakouském Söldenu začal 23.října již 45. ročník Světového poháru v alpském lyžování. Úvod patřil obřímu slalomu žen, ve kterém měla úspěšný start do sezony Italka Manuela Moelggová s konečným třetím místem.
Manuela Moelgg .jpg

Po prvním kole byla Moelggová ještě na páte příčce, ale poté ukázala mezi třicítkou nejlepších svůj temperament a dojela si pro celkovou třetí pozici. Svým výkonem byla velmi potešena. Po minulém roce, kdy se Moelggová umístila ve Světovém poháru na stupni vítězů pouze jednou, toto letos dokázala hned na poprvé. Dobré umístění si také vybojovala Tanja Poutiainenová z Finska (4. místo) a Němka Maria Rieschová s pátým místem.

Obří slalom mužů zrušen

Obří slalom mužů byl naplánován na následující den, ovšem po napínavém prvním kole, muselo být druhé kolo zrušeno kvůli mlze. První kolo však nabídlo slibné třetí místo Rakušanovi Philippu Schörghoferovi, který skončil pouze 1,3 setiny za prvním místem. Ital Davide Simoncelli byl těsně čtvrtý o pouhých 0,13 sekundy.

Světový pohár v lyžování si teď dává menší pauzu a bude pokračovat ve finském městě Levi až do poloviny listopadu. Tam bude na programu slalom mužů a žen.